Këto sipërmarrëse po shesin ajër në vazo për 115 dollarë - Business Magazine Albania

Këto sipërmarrëse po shesin ajër në vazo për 115 dollarë


Nëse mendoni se bota po çmendet, ja ku e keni provën. Melanie De Watts dhe motra e saj Francesca “mbledhin” ajër të pastër nga fshatrat e Anglisë. Ato e vendosin ajrin në disa vazo të vogla me anë të një shkopi atizanal.

Vazot me ajër kryesisht shiten për Kinën, e cila është e mbytur në smog. Çmimi i tyre është 80£ ose 115 dollarë. Sipërmarrëset tregojnë se deri më tani ato kanë shitur mbi 100 vazo. Nëse dhe ju dëshironi pak ajër Anglez mund të porosisni këtu vazon tuaj.

Tani po gjen vend shprehja, një sipërmarrës i zoti arrin të shes dhe ajrin.

https://www.youtube.com/watch?v=39qSsJaqkws

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0