Kërkoni të hyni në botën e biznesit? Ja cilat janë programet më të mira për menaxhim


Shumë profesionistë kërkojnë programe arsimimi për të ndryshuar karrierën e tyre, por është e vështirë për të vendosur se cilën të zgjedhësh.

Financial Times ka renditur programet më të mira (të vlefshme për të gjithë menaxherët), si dhe programet e personalizuara (për klientët e korporatave).

Në renditjen e përgjithshme, Shkolla e Biznesit IESE në Spanjë merr vendin e parë, ndërsa IMD e Zvicrës në vendin e dytë.

Në kategorinë e regjistrimit të hapur, IMD, që ndodhet në Lausanne, Zvicër dhe në Singapor, renditet e para, ndërsa shkolla spanjolle IESE, e cila ka kampuset në Barcelonë, Madrid, New York, Mynih dhe një zyrë në Sao Paulo, kryeson renditjen e programeve të personalizuara.

Kjo është hera e parë që dy shkolla kanë mbajtur dy vendet e para në të dy kategoritë.

Renditja e arsimit ekzekutiv të FT-së ka vazhduar për 19 vjet dhe këtë vit analizon 85 programe të personalizuara dhe 75 kurse të hapura.

Renditja bazohet në anketat e pjesëmarrësve dhe kënaqësinë e klientit dhe gjithashtu shikon të ardhurat e shkollave, arritjen ndërkombëtare dhe diversitetin e fakultetit.

IMD mbetet në vendin e parë në kategorinë e programit të regjistrimit të hapur – një pozitë që shkolla ka mbajtur gjatë gjashtë viteve të fundit.

Shkolla e Biznesit IESE dhe Harvard përfundojnë tri të parat, ndërsa Shkolla e Biznesit Said e Universitetit të Oksfordit është në rritje të dukshme – duke u ngjitur pesë vende, duke u renditur në vendin e katërt. Shtetet e Bashkuara dhe shkollat ​​e biznesit europiane dominojnë Top 10.

IESE ka kryesuar renditjen e personalizuar për tre vitet e fundit, duke zëvendësuar Duke Corporate Education në vitin 2015. Programet e personalizuara janë të dizajnuara dhe të përshtatura posaçërisht për klientët e korporatave.

Burimi: 24-ore.com

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale