Keni probleme me zhurmat? Tashmë ato mund të shndërrohen në muzikë - Business Magazine Albania

Keni probleme me zhurmat? Tashmë ato mund të shndërrohen në muzikë


Cilat janë zhurmat që përbëjnë përditshmërinë tuaj? Çfarë do qofshin ato regjistrojini dhe nisini përmes WhatsApp apo email-it për të marrë pjesë në një rrëfim kolektiv të gjerë, të krijuar jo me imazhe, por me zhurma, muzikë dhe fjalë. Audio juaj do të publikohet menjëherë në profilin SoundcloudZhurmat e jetës suaj” dhe materiali do të shërbejë për pjesë të reja muzikore.

Treni, fjalët, ndalimi i autobusit, filxhani i kafes që përplaset mbi tavolinë, apo dritarja që bën gjithmonë të njëjtën zhurmë, mund të shërbejnë si burim për ju.

Ecni, dëgjoni dhe imagjinoni, një student që përsërit leksionin, ndërkohë që pranë mund të ofrohet qetësisht zhurma e një ujëvare. Këto janë disa nga të dhënat e Soundcloud, që po tentojnë të bëjnë për vete personat e panjohur për publikun, por që brenda mund të mbartin një forcë të madhe shpirtërore e artistike.

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0