Kënga e yllit të ri shqiptar në filmin e Netflix - Business Magazine Albania

Kënga e yllit të ri shqiptar në filmin e Netflix

“Glory Days” është kënga e këngëtares shqiptare Enisa Nikaj  e cila do të përdoret  në filmin e Netflix  “Miss Virginia”.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë këngëtarja  nëpërmjet një postimi në llogarinë e saj në rrjetin social Twitter.  Këngëtarja ka shkruar se këtë këngë e ka shkruar para 5 vitesh brenda 10 minutave dhe nuk e kishte menduar kurrë se kjo këngë do të kishte sukses kaq të madh. Gjatë vitit të kaluar, Enisa krijoi këngën “Something Beautiful” të cilën ua dedikoi viktimave të tërmetit në Shqipëri dhe të ardhurat nga shitja e këngës do t’i dhuroheshin të prekurve nga tërmeti.

Nikaj ka lindur në Brooklyn dhe nisi të bënte ëndrrën e saj realitet  duke nënshkruar një kontratë me shtëpinë diskografike “Atlantic Records”.

Fillimisht Enisa  u bë e njohur në “Instagram”  për zërin e veçantë që kishte dhe më pas ajo krijoi një llogari në Youtube, ku ka 148 mijë ndjekës.

Gazeta SI

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0