Ke bar, restorant, piceri apo fast food?! Redukto kostot, rrit fitimet, inovo - Business Magazine Albania

Ke bar, restorant, piceri apo fast food?! Redukto kostot, rrit fitimet, inovo

Inovo

Shkruar nga Tomi Kallanxhi

Situata të jashtëzakonshme, kanë nevojë për zgjidhje të jashtëzakonshme. Shpeshherë nuk kanë superfuqi, as mantel apo ‘brirë’ janë të thjeshta, inovative dhe të bazuara në teknologjinë e informacionit.

Ashtu si e vetmja platformë që i vjen në ndihmë një nga sektorëve më të prekur nga pandemia siç është shërbimi në bare dhe restorate, të të gjitha llojeve dhe madhësive. Scanthe.menu ndihmon baret dhe restorantet të krijojnë menunë e tyre dixhitale, të menaxhojnë porositë në lokal, por edhe ti shtojnë vetes një linjë tjetër fitimi sic janë Takeaway dhe Delivery, kështu do të mund të lidhen më shumë me klientët e tyre, pa limit kohe dhe orë policore.

Në realitetin e ri të gjithë duhet të përshtatemi, prandaj krijo tani llogarinë tënde në scanthe.menu dhe fillo të përfitosh nga sisteme të sofistikuara për të menaxhuar menunë dhe porositë e klientëve të tyre. Duke përdorur QR kodin, klientët nuk do të kenë nevojë për menunë, e cila ka kaluar nga një klient tek tjetri. Në këtë mënyrë do të parandalojmë përhapjen e Covid-19 dhe llojeve të tjera virusesh. Scanthe.menu nuk është e rëndësishme vetëm për çështjet shëndetësore, por është gjithashtu një “jehonë e qëndrueshmëri” sepse ju nuk do të keni nevojë të printoni menunë çdo herë që e ndryshoni atë. Është gjithashtu një ‘jehonë inovacioni” duke u dhënë kështu klientëve tuaj perceptimin e një vendi trendi, fancy dhe që ecën me hapin e kohës. Me të njëjtin hap kohe duhet të ecë edhe menuja juaj, prandaj mund të eksperimentoni sa herë të dëshironi e të shtoni pjata të reja.

Nuk ka asnjë problem, mjafton të shkoni në Website-in tonë, vendosni kredencialet tuaja dhe bëni ndryshimet që dëshironi. Kodi QR mbetet i njëjti dhe e vemtja kosto që do të keni është printimi i tij vetëm një herë dhe ta vendosni në tavolinë. Kështu i jepni mundësinë vetes që të keni edhe një “website” që mund të promovoni në social media, mund ta vendosni linkun në seksionin link in bio të instagramin dhe klientët tuaj do të porositin në çdo orë të ditës. E dimë që dita juaj është dinamike dhe të mbash një platformë nën kontroll për të menaxhuar porositë do të të duket impenjative, sepse nuk dëshiron që puna e përditshme të të marrë përpara dhe të harrosh ta kontrollosh.

Lexo: “Tryezë Për Një”, njihuni me restorantin më të sigurt nga COVID-19

Prandaj kemi krijuar së fundi modulin e Whats App, ku çdo porosi vjen, jo vetëm në platformë, por edhe në ëhats app e nr të punës. Lajmi më i bukur në fund, gjithë këto funksionalitet ke mundësinë ti përfitosh falas, për ty ke ke 5 kategori, 5 produkte për kategori. Nëse më pas dëshiron të eksperientosh çdo ditë me menunë tënde, versionet premium të scanthe.menu fillojnë nga vetëm 99 euro/vit. Krijoje tani profilin dhe jepi mundësinë biznesit tënd të transformohet, rrit orët e punës përtej orës policore dhe për rrjedhojë rrit të ardhurat.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0