Java e Sipërmarrjes Sociale » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 07/12/2017

Java e Sipërmarrjes Sociale

Share
nga Anerola Torollari
Dhj 07, 2017
Studied at Faculty of Science, Content Editor Biznesi at Business Magazine
lexo me teper >

Java e Sipërmarrjes Sociale” përfshin një seri aktivitetesh në qytete të ndryshme të vendit duke filluar nga data 11 deri në 16 Dhjetor. Këto aktivitete përfshijnë trajnime, seminare, takime konsulative me biznesin, intervista dhe bashkëbisedime me të ftuar nga bota e sipërmarrjes sociale, biznesit dhe aktorëve mbështetës të ekosistemit. Java do të hapet me eventin e parë më 11 Dhjetor në qytetin e Kukësit dhe do të përmbyllet me 16 Dhjetor në qytetin e Pukës.

Java e Sipërmarrjes Sociale organizohet, në kuadër të programit Rritja e Bizneseve Sociale në Shqipëri, nga Yunus Social Business Balkans në bashkëpunim me USAID, Swisscontact, CBTL, Startup Grind Tirana, Agropuka, BusinessMag, Fondacioni PfD dhe Bashkia Vau Dejë.

Më poshtë është programi i aktiviteteve që do të zhvillohen gjatë kësaj jave:


Evente

Money Mastery Prishtina

Tetor 18, 2018
8 PM – 9:30 PM