Java e Sipërmarrjes Sociale - Business Magazine Albania

Java e Sipërmarrjes Sociale


Java e Sipërmarrjes Sociale” përfshin një seri aktivitetesh në qytete të ndryshme të vendit duke filluar nga data 11 deri në 16 Dhjetor. Këto aktivitete përfshijnë trajnime, seminare, takime konsulative me biznesin, intervista dhe bashkëbisedime me të ftuar nga bota e sipërmarrjes sociale, biznesit dhe aktorëve mbështetës të ekosistemit. Java do të hapet me eventin e parë më 11 Dhjetor në qytetin e Kukësit dhe do të përmbyllet me 16 Dhjetor në qytetin e Pukës.

Java e Sipërmarrjes Sociale organizohet, në kuadër të programit Rritja e Bizneseve Sociale në Shqipëri, nga Yunus Social Business Balkans në bashkëpunim me USAID, Swisscontact, CBTL, Startup Grind Tirana, Agropuka, BusinessMag, Fondacioni PfD dhe Bashkia Vau Dejë.

Më poshtë është programi i aktiviteteve që do të zhvillohen gjatë kësaj jave:

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0