Java e parë e Vitit 2018 ju motivon me këto thënie

Java e parë e Vitit 2018 ju motivon me këto thënie


E Hënë, 1 Janar 2018

“Ka një paragjykim të jashtëzakonshëm kundrejt rreziqeve. Të gjithë përpiqen të zgjedhin të shpëtojnë kokën e tyre.” –Elon Musk

E Martë, 2 Janar 2018

“Fati është një dividend i djersitjes. Sa më shumë që djersitni aq më me fat bëheni.” – Ray Kroc

E Mërkurë, 3 Janar 2018

“Ju lutem, mendoni për trashëgiminë tuaj, sepse ju e shkruani atë çdo ditë.” –Gary Vaynerchuk

E Enjte, 4 Janar 2018

“Të japësh dhurata është mjaft e thjeshtë. Zgjedhjet mund të jenë të vështira. Ju mund të joshni veten me dhuratat tuaja dhe nëse nuk jeni të kujdesshëm kjo do të jetë në dëm të zgjedhjes suaj.” – Jeff Bezos

E Premte, 5 Janar 2018

“Ju e merrni jetën në duart tuaja dhe çfarë ndodh më pas? Një gjë e tmerrshme: nuk ekziston askush për t’u fajësuar.” –Erica Jong

E Shtunë, 6 Janar 2018

“E vetmja mënyrë për të bërë punë të shkëlqyer është të dashurosh atë që bën.” –Steve Jobs

E Dielë, 7 Janar 2018

“Gjithmonë jini një version i klasit të parë i vetes, në vend të një versioni i klasit të dytë të dikujt tjetër.” –Judy Garland

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0