Jaguar prezanton rivalin e Tesla-s » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 25/11/2016

Jaguar prezanton rivalin e Tesla-s

Share
nga Neada Muçaj
Nën 25, 2016

Disa muaj pas thashethemeve të para, Jaguar ka zbuluar më në fund konceptin e makinës eletrike I-Pace, në Panairin e Makinave në Los Anxhelos.

Jaguar Land Rover e ka quajtur këtë koncept si “një hije super-makine” me performanca të një makine sportive, dhe me shumë-anshmërinë e një fouristrade.

I-Pace në fakt i ngjan shumë makinës elektrike të Teslas, Tesla Model X, që do të jetë edhe rivali kryesor i I-Pace kur ajo të dalë në treg.

“Koncepti I-Pace është një lëvizje radikale për makinat elektrike. Ajo përfaqëson gjeneratën tjetër të makinave me bateri.

Dizajni i saj është dramatik, dhe i përket të ardhmes; ky produkt ka komplet ADN-në autentike të Jaguar, duke e bashkuar atë me detajet e bukura të një prodhimi Britanik,” ka thënë Ian Callum, drejtori i dizajnit të Jaguar. “Ky nuk është thjesht një koncept. Ky është një parashikim i makinave 5-vëndëshe që do të ndodhen në rrugë në 2018-n. Kjo është makina e parë elektrike e Jaguar, dhe me këtë po hapim një kapitull të ri në historinë tonë legjendare.”

jaguar-prezanton-rivalin-e-tesla-s-businessmag

jaguar-prezanton-rivalin-e-tesla-s-businessmag

jaguar-prezanton-rivalin-e-tesla-s-businessmag

/TechSot.al

Subscribe në kanalin tonë në YouTube