Ja si mund ta ndiqni live eventin e Apple që zhvillohet sot

Ja si mund ta ndiqni live eventin e Apple që zhvillohet sot

Apple pritet të zbulojë Apple Watch dhe iPad të ri gjatë eventit, që do të zhvillohet sot. Shikuesit mund të aksesohen në faqen e Apple për transmetimin e drejtpërdrejtë, duke klikuar këtu. Eventi mund të ndiqet edhe në kanalin e YouTube të Apple.

iPhone 12 thuhet se nuk do të zbulohet deri në tetor. Por fansat e Apple ndoshta mund të presin me padurim pajisjet:

  • Apple Watch Series 6 me ëatchOS 7.
  • Apple Watch SE.
  • iPad Air në të gjithë ekranin, me Touch ID në butonin e energjisë.
  • Lançimin zyrtar të iPadOS 14 dhe iOS 14, me miniaplikacione të ridizenjuara, njohje të shkrimit të dorës dhe më shumë.

Ka mundësi që Apple të na prezantojë gjithashtu MacOS-in e ri, të njohur si Big Sur. Kompania mund të ndajë një vështrim të fshehtë të kufjeve të saj të rinj HomePod dhe “AirPods Studio”.

Do të na duhet që të presim deri në tetor, kur ka të ngjarë të ketë një event të veçantë për iPhone. Apple vërtet di si të na mbajë të fokusuar tek produktet e saj.

Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0