Ja fjalet me te kerkuara ne Internet - Business Magazine Albania

Ja fjalet me te kerkuara ne Internet


Fjale, fjale dhe vetem fjale, celesi i kerkimit eshte pikerisht aty. sa here ne dite qe lidheni ne internet kerkoni nje fjale kyce? Shume here, mbase kerkoni me dhjetera fjale ne dite, nje rutine tashme e bere e zakonshme, behet e tille pa e menduar fare.

Fjalet e kerkuara per te ditur kuptimin por edhe te ashtuquajturat ‘fjale kyce’, ato jane qe ju cojne ne temen qe kerkoni. Ne fushen e kerkimit eshte nje mjet me rendesi jetike per zhvillimin e rrjetit dhe per kete arsye eshte nje studim konstant dhe evolucion.

Ashtu si cdo vit eshte bere nje liste qe permbledh fjalet me te kerkuara ne rrjet, keni ndonje ide se cilat fjale mund te jene? Nuk eshte shume e veshtire dhe mund te ndaleni te lexoni kete artikull dhe mendoni per kete vit qe po iken, cfare fjale ju shkon nder mend?

Nese jeni konfuz ju ndihmon Yahoo, Belen Rodriguez eshte fjala qe mbreteron ne kerkim, me thashethemet qe fliten per te dhe ne qender te kuriozitetit edhe per kete vit eshte Beppe Grillo qe ka bere shume media te flitet per levizjen e tij nga ‘Movimento 5 stelle’.

Kete vit pronaret imobilare jane rikthyer te paguajne taksat dhe kerkojne shume informacione per IMU tek faqe te ndryshme qe ne vend te informojne krijojne konfuzion tek perdoruesit, sipas Failla te Yahoo te rejat thelbesore i perkasin termave te krizes.

Ne vitin 2011 kerkoheshin fjale kyce ne lidhje me financat. Por kete vit kriza eshte perhapur me shume dhe interneti vjen ne ndihme si konsulte per te gjetur zgjidhje si pershembull, per llogaritjet e IMU. Po ashtu bie ne sy dhe kurioziteti per disa personazhe politike si Grillo dhe Renzi.

Mbreti i padiskutueshem i kerkimit eshte rrjeti social me i famshem ne bote, Facebook, qe kryeson listen, ne vend te dyte kerkojme lajme mbi motin dhe ne vend te trete duam te dime horoskopin tone, per te pasur shprese per nje dite te mire.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0