Ja cilat janë makinat më të mira Smart të prezantuara në CES 2017 - Business Magazine Albania

Ja cilat janë makinat më të mira Smart të prezantuara në CES 2017


Çdo vit kompanitë më të mira të teknologjisë në botë mblidhen në Las Vegas për t’u treguar të gjithëve trendet më të fundit të teknologjisë që ata po zhvillojnë.

Ja cilat janë makinat më të mira Smart që u prezantuan në CES 2017.

1-Toyota Concepti-i i UX

https---blueprint-api-production.s3.amazonaws.com-uploads-card-image-337104-0ca4c1fe-0a67-42a7-85b9-d5fe1d8c0002

Kjo makinë është ndërthurje e inteligjencës artificiale me atë humane. Koncepti krijon një marrëdhënie të veçantë me shoferin, jo vetem duke e mbrojtur atë, por edhe duke ia njohur emocionet.

2-Corning Gorilla Glass for Automotive

https---blueprint-api-production.s3.amazonaws.com-uploads-card-image-338285-6eead0c0-46d3-4c5a-980b-1115d697a088

Xhami i parë i kësaj makine është i ndërtuar me materialin që përdoret në smartphone dhe me materiale të tjera të shtuara për t’u mbrojtur kundër të ftohtit dhe nxehtësisë ekstreme.

Pra do të jetë një xham shumë i hollë, por super rezistent.

3-BMW HaloActive Concept

https---blueprint-api-production.s3.amazonaws.com-uploads-card-image-338755-6b6cccc9-3afa-450a-bbde-f808a4259887

Kjo makinë bashkon teknologjinë e hologramit dhe valëve ultra sonike për të krjuar një përvojë të veçantë.

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0