Ja cilat janë makinat më të mira Smart të prezantuara në CES 2017


Çdo vit kompanitë më të mira të teknologjisë në botë mblidhen në Las Vegas për t’u treguar të gjithëve trendet më të fundit të teknologjisë që ata po zhvillojnë.

Ja cilat janë makinat më të mira Smart që u prezantuan në CES 2017.

1-Toyota Concepti-i i UX

https---blueprint-api-production.s3.amazonaws.com-uploads-card-image-337104-0ca4c1fe-0a67-42a7-85b9-d5fe1d8c0002

Kjo makinë është ndërthurje e inteligjencës artificiale me atë humane. Koncepti krijon një marrëdhënie të veçantë me shoferin, jo vetem duke e mbrojtur atë, por edhe duke ia njohur emocionet.

2-Corning Gorilla Glass for Automotive

https---blueprint-api-production.s3.amazonaws.com-uploads-card-image-338285-6eead0c0-46d3-4c5a-980b-1115d697a088

Xhami i parë i kësaj makine është i ndërtuar me materialin që përdoret në smartphone dhe me materiale të tjera të shtuara për t’u mbrojtur kundër të ftohtit dhe nxehtësisë ekstreme.

Pra do të jetë një xham shumë i hollë, por super rezistent.

3-BMW HaloActive Concept

https---blueprint-api-production.s3.amazonaws.com-uploads-card-image-338755-6b6cccc9-3afa-450a-bbde-f808a4259887

Kjo makinë bashkon teknologjinë e hologramit dhe valëve ultra sonike për të krjuar një përvojë të veçantë.

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale