Ja çfarë modelesh mund të lançojë Apple këtë vit

Ja çfarë modelesh mund të lançojë Apple këtë vit


Këtë vit Apple mendohet se do të sjellë një kamerë të trefishtë në telefonat e saj Po flitet për dizajnin e ri, por ende nuk ka një pamje zyrtare. Gjithashtu, burime të jashtme tregojnë se kompania do të lançojë tre modele të reja të iPhone.

Këto modele do të mbajnë emrat iPhone XI dhe iPhone XI Max (emrat finalë mund të jenë ndryshe) dhe do të jenë të pajisur përkatësisht me ekrane OLED 5.8 inç dhe 6.5 inç. iPhone XIR do të ketë një ekran LCD 6.1 inç.

Raporte të ndryshme tregojnë se disa nga iPhone-ët e rinj do të karikohen me wireless, do të jenë më të shpejtë, të pajisur me një çip A13 dhe mendohet të kenë një portë USB-C në vend të portës së zakonshme të karikimit që ka Apple.

iPhone-ët e rinj mendohet se do të lançohen zyrtarisht në muajin Shtator.

/Mashable

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0