Ja çfarë e bën unike ‘VRLABS’! - Business Magazine Albania

Ja çfarë e bën unike ‘VRLABS’!

Është konceptuar përmes një dizain modern për të ofruar komoditetin dhe lehtësitë e kushteve të përdorimit, pajisur me fjalën e fundit të teknologjisë. Veçantia qëndron në faktin se ofron disa disiplina argëtimi për të kënaqur kërshëritë e të rinjve e adoleshentëve. Gjithashtu, atë e bën  unike varieteti i larmishëm i lojërave, që duhet thënë se janë përzgjedhur nga ato më të pëlqyerat në kohët e sotme. Stacionet e lojës në ‘VRLABS’ përdorin karta grafike të gjeneratës së fundit, me procesorë nga më të shpejtët në treg.

Është pagëzuar me emrin ‘VR LABS’. Ai përfaqëson një laborator të argëtimit përmes teknologjisë së aplikuar në lojëra eletronike, përfshirë morinë e lojërave të Play Station 5, lojëra të shumta kompjuterike, dhomëzat e ‘Virtual Reality’ si dhe zona e lojërave në skuadër me ‘LaserTag’ apo siç e quajmë ndryshe, ‘LightStrike’. Ka një vendndodhje lehtësisht të aksesueshme prej kujtdo, në zemër të Tiranës, në katin e 6-te të Qendrës Tregtare Toptani. Personeli i kualifikuar do të jetë pranë çdo përdoruesi për t’i ofruar eksperiencën më të mirë të mundshme, përfshirë edhe për përdoruesit fillestarë. Argetimit të ofruar i shtohen dhe shërbime plotësuese, të tilla si organizime të eventeve të dedikuara për grupe biznesi dhe grupe shoqërore, apo edhe aktivitete e evente festive për interes të përdoruesve.

Në një atmosferë garuese, të rinj nga shkollat ‘Harry Fultz’, Hermann Gmeiner, apo dhe të apasionuar të tjerë nga ICTLab e ‘TUMO’ i sollën hare kësaj risie në prag të ceremonisë së inagurimit. Në të morën pjesë edhe përfaqësues të kompanive e institucioneve që kontribojnë në zhvillimin e edukimit dhe kualifikimit të të rinjve në fushën e Teknologjisë, Informacionit dhe Komunikimit në Shqipëri.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0