Instagram së shpejti me ndryshime të reja - Business Magazine Albania

Instagram së shpejti me ndryshime të reja


Mjete të reja janë dizenjuar për të frenuar abuzimet dhe do të jenë në dispozicion në javët në vijim.

Me imazhet si formën e saj kryesore, problemet e Instagram-it me abuzimet, kurrë nuk kanë qenë kaq të dukshme, në krahasim me rrjetet e tjera sociale.

Megjithatë, kompania ka qenë shumë e shpejtë për të vendosur mjete të reja që e bëjnë aplikacionin e saj – sipas fjalëve të CEO-s Kevin Systrom – “Një vend të sigurt për vetë-shprehje”.

Përditësimi i fundit do të prezantojë aftësinë për përdoruesit, për të fikur komente në poste të veçanta dhe për të hequr “followers” nga llogaritë private. Të gjitha këto do të jenë në dispozicion gjatë javëve në vijim.

Aftësia për të filtruar fjalët abuzive kanë qenë në dispozicion për përdoruesit e profilit të lartë, por tani janë duke u vënë në dispozicion edhe për publikun e gjerë.

Aplikacioni do të lejojë përdoruesit në mënyrë anonime të raportojnë mesazhet që përfshijnë ose sugjerojnë fjalë abuzvie.

instagram-se-shpejti-ndryshime-te-reja-business-mag

Burimi: theverge.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0