iNews: "Shqipëria, ndër destinacionet që duhen vizituar patjetër gjatë shkurtit!" - Business Magazine Albania

iNews: “Shqipëria, ndër destinacionet që duhen vizituar patjetër gjatë shkurtit!”

iNews: "Shqipëria, ndër destinacionet që duhen vizituar patjetër gjatë shkurtit!"

Ditët e gjata dhe të errëta të janarit janë koha e përkryer për të filluar planifikimin për të vizituar vende me klimë më të ngrohtë.  Ndërsa ky muaj shpesh duket i pafund, gjysma e shkurtit është më pak se katër javë larg  dhe duhet të gjeni çmime të lira për biletat, nëse jeni të përgatitur të vizitoni destinacione më të ngrohta dimërore. Sipas Skyscanner, në gjashtë destinacionet që janë në trend për pushime të lira përshihen: Shqipëria, Malta, Qipro, Maroku, Toskana dhe Costa Blanca.

Shqipëria

iNews: "Shqipëria, ndër destinacionet që duhen vizituar patjetër gjatë shkurtit!"

Shumë vizitorë në Shqipëri në dimër migrojnë në male për sporte dimërore, por zonat e ulëta kanë një klimë shumë më të butë. Adhuruesit e arkitekturës do ta pëlqejnë përzierjen eklektike të ndërtesave të epokës osmane dhe sovjetike në Tiranë, kryeqytetin e vendit, ku mund të vizitoni gjithashtu Piramidën e braktisur (një ish-muze dhe bazë e NATO-s), xhaminë elegante të Et’hem Beut dhe Bunk’Art, një galeri në një bunker nëntokësor.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0