Incidenti që u bë viral në TikTok i kushtoi punën këtij punonjësi të Amazon - Business Magazine Albania

Incidenti që u bë viral në TikTok i kushtoi punën këtij punonjësi të Amazon

TikTok

Një punonjës i Amazon, i cili u bë viral në tetor, pasi një grua u filmua duke dalë nga pjesa e pasme e kamionit të tij, tha se vëmendja që mori video e nxorri atë nga puna.

Në një intervistë për TMZ, punëtori sqaroi se gruaja ishte partnerja e tij. I pyetur se çfarë ndodhi në minutat para se të fillonte regjistrimi i videos, ish-punonjësi i Amazon tha se ai “thjesht po bënte punën e tij”.

TikTok u bë një sensacion viral për shkak të spekulimeve dhe nënkuptimeve që rezultuan se çfarë saktësisht po bënin dyshja në kamion. Deri më sot, videoja është parë më shumë se 11.6 milionë herë në platformën e ndarjes së videove.

“Ishte një incident vetëm një herë,” tha ai.

Burri tha se përveç shqetësimit publik të videos, nuk kishte asnjë paketë të raportuar të zhdukur dhe asgjë nuk u raportua e vjedhur.

Komentuesit që fillimisht kishin shprehur shqetësimin se puna e shoferit ishte në rrezik, përfunduan se kishin të drejtë.

Lexoni: Si Amazon, Greenposta sjell formën e re të magaziminit dhe shpërndarjes së mallrave

“Nuk mund t’i shpëtosh asgjëje në këtë shekull me gjithë teknologjinë,” tha një shikues në atë kohë. “Shoku padyshim që do të merret në pyetje ose do të pushohet nga puna.”

Ish punonjësi beson se viraliteti i videos është ajo që e pushoi nga puna, duke thënë për TMZ: “Ishte thjesht incidenti që u bë viral, kjo më kushtoi mua punën time”.

“E dija që do të pushohesha nga puna pasi pashë që videoja po bëhej virale, sapo mori një milion shikime në TikTok, sepse e di që Amazon është i rreptë”, shtoi ai.

Ndërsa pasojat erdhën në vitin 2021, videoja aktuale thuhet se u filmua fillimisht në korrik të 2019 në një lagje të Floridës.

Ajo tregon një grua bjonde e veshur me një fustan të zi duke dalë nga pjesa e pasme e kamionit të dërgesës. Ajo duket se ka marrë telefonin e saj dhe bën një telefonatë ndërsa largohet.

/dailydot

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0