Si Amazon, Greenposta sjell formën e re të magaziminit dhe shpërndarjes së mallrave - Business Magazine Albania

Si Amazon, Greenposta sjell formën e re të magaziminit dhe shpërndarjes së mallrave

Greenposta

Greenposta tashmë ka bërë një hapa drejt zhvillimit teknologjik, duke ofruar për shitësit online “Fulfillment Center”, ku magazinohen, paketohen dhe shpërndahen pakot tuaja.

Ky model inovativ është i ngjashëm me atë të Amazon ku ju fokusoheni në marketingun dhe zhvillimin e biznesit tuaj online e ndërsa ne kujdesemi për pjesën operacionale.

Stafi ynë i kualifikuar, i mbështetur nga sistemi inovativ i mbajtjes së inventarit, do të procesojë porositë tuaja që nga faza e marrjes së produkteve në magazinë, magazinimit, paketimit dhe shpërndarjes.

Falë zhvillimit inovativ sistemi i gjurmimit të dërgesave i Greenposta integrohet me e-commerce tuaj duke automatizuar regjistrimin dhe gjurmimin e porosisë nga blerësi.

Lexo: Shërbimi postar në Shqipëri

Fale këtij zinxhiri lidhës për proceset e shitjes online, Greenposta bëhet shërbimi i parë postar në Shqipëri e cila ofron zgjidhje të mençura për zhvillimin dhe përshkallëzimin e biznesit tuaj online.

Ju tashmë mund të merrni me qera hapsirë në magazinën tonë sipas nevojave tuaja duke filluar nga 990L/muaj per m3.

Sapo klienti juaj porosit, produktet paketohen direkt nga stafi ynë i magazinës duke e bërë pakon të gatshme menjëherë për dorëzim.

Kjo alternativë përgjysmon kohën e dorëzimit të pakove në qytetin e Tiranës në një mesatare dorëzimi 1.5h nga 3h që Greenposta ka arritur tashmë.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0