Google Play Books kapitull të ri, lançohet në 9 vende

Google Play Books kapitull të ri, lançohet në 9 vende


Google ka lançuar shërbimin Play Books, i cili lejon përdoruesit të lexojnë dhe blejnë për e-books (libra elektronikë), në nëntë vende më shumë në të gjithë Lindjen e Mesme. Play Books tani përmban të dy opsionet e përmbajtjes në gjuhën arabe dhe në gjuhën angleze për përdoruesit në vendet e mëposhtme:

  • Bahrain
  • Egjipt
  • Jordani
  • Kuvajt
  • Liban
  • Oman
  • Katari
  • Arabi Saudite
  • Emiratet e Bashkuara Arabe

Techsot.Al  raporton se kompania ka shtuar një sërë opsionesh të dobishme për aplikacionet Play Apps vitin e kaluar, përfshirë edhe rekomandime të përmirësuara në Android, një ndërfaqe komike leximi, një typeface më të lexueshme dhe një opsion leximi natën më të lehtë duke reduktuar dritën e fortë blu. Me këtë, Play Books është tani në dispozicion në një total prej 75 vendesh në të gjithë globin.

Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.alBusiness Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0