Galaxy S7 prezantohet në Janar, bën të ditur Evan Blass

Galaxy S7 prezantohet në Janar, bën të ditur Evan Blass


Të gjithë e njohin Evan Blass me llogarinë @evleaks në rrjetin social Twitter, i cili në të kaluarën ka rezultuar një burim i besueshëm informacionesh në lidhje me industrinë mobile.

Të Premten, ai shkroi në rrjetin social Twitter se Telekomi Amerikan, AT&T, po testonte dy variante të Galaxy S7 me emërtimet e koduara SM-G930A dhe SM-G935A me një debutim të mundshëm në ditët e para të 2016-tës.

Vetë gjigandi korean ka dhënë shenjat e para se Galaxy S7 do të mbërrinte me herët sesa zakonisht përforcuar edhe nga një raport i Reuters duke cituar burime koreane pak javë më parë. Evenimenti tradicional i fillim vitit CES 2016 duket momenti perfekt për zyrtarizimin e Galaxy S7-tës.

Jo pak herë në të kaluarën Samsung ishte përpjekur të prezantonte modelet e reja të linjës Galaxy S përpara Kongresit Mobil Botëror, i cili hap siparin në fund të muajit Shkurt.

Por pyetja më intriguese ngelet “Pse-ja”. Galaxy S6 dhe S6 Edge padyshim janë dy nga telefonët më të mirë sot në treg. Një arsye e fortë mund të jetë tendenca e Samsung për të konkurruar më drejtpërdrejtë me Apple dhe modelet e reja iPhone 6S dhe 6S Plus.

Forbes shkruante se një teori potenciale mund të jetë debutimi i Samsung në CES 2016 për të rezervuar Kongresin Mobil Botëror për një produkt tjetër të ri. Në lidhje me detajet e Galaxy S7, pak kemi dijeni. SamMobile ka njoftuar se Galaxy S7 do të vijë në dy variante: Me proçesor Exynos dhe Sanpdragon 820.

/PC World Albanian/

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0