Fuqizo idenë tënde dhe fito! - Business Magazine Albania

Fuqizo idenë tënde dhe fito!

Women Startup Competition

Apliko në programin e inkubimit dhe merr pjesë automatikisht në konkursin e Women Startup Competition!

Ke një ide biznesi? Do të zhvillosh një inovacion në një proces pune, apo në një biznes? Je e mirëpritur në programin e inkubimit dhe facilitimit të dedikuar për gratë dhe vajzat.

Apliko për t’u takuar dhe mentoruar me një ekip ekspertësh që po presin me padurim të njohin dhe të asistojnë në idenë tënde të biznesit. Ekspertë vendas dhe të huaj, me përvojë në fusha të ndryshme të teknologjisë, startupeve, inkubatorëve, komunikimit, strategjisë, do t’ju mbështesin në një rrugëtim një mujor inkubimi.

I gjithë ky rrugëtim do të finalizohet me kompeticionin që zhvillohet për herë të parë në Shqipëri “Women Startup Competitition”. 10 finalistët do të mund të prezantojnë idenë e tyre në këtë kompeticion para një jurie të përzgjedhur me 5 nëntor.

Eventi finalizohet me fitues që kanë mundësi të marrë pjesë në konkurset ndërkombëtare të Women Startup Competition.

Lexo: Njihuni me Alisa Dudaj, stilisten shqiptare, fituese e çmimit të parë të Muza Competition, mes 350 konkurentëve nga të gjitha trojet shqipfolëse dhe diaspora

Inkubatori, i cili finalizohet me konkursin e ideve më të mira, është fuqizuar dhe mbështetur nga programi i parë i mbështetjes së inkukubatorëve dhe startupeve nga Ministria për Mbështetjen e Sipërmarrjes.

Apliko!

Mos hezito të bëhesh pjesë e këtij komuniteti dhe Beso në idenë tënde. Mentorët besojnë te ju!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0