FB Messenger per Android, vetem me emer dhe nr telefoni - Business Magazine Albania

FB Messenger per Android, vetem me emer dhe nr telefoni


Facebook Messenger ne Android nuk ka me nevoje per nje llogari, por log in mund te behet me emer dhe numer telefoni. Pra nuk do te sherbejne me kredencialet e Facebook. Nje hap ky qe nuk duhet te nenvleresohet, persa i perket perdorimit te aplikacionit te mesazheve te menjehershme.

Natyrisht qe vendimi per te evituar perdorimin e nje llogarie specifike mund te terheqe nje sasi te madhe perdoruesish. Ne fakt nuk duhet te harrojme qe ne kete menyre edhe ata qe nuk kane nje llogari ne Facebook mund te perdorin kete aplikacion i cili eshte teresisht falas.

Nga kjo pikepamje per te gjitha risite qe e karakterizojne, ky sherbim mund te behet nje konkurrent i vertete i WhatsApp, qe aktualisht dominon te gjithe sektorin. Qellimet e Facebook jane shume te qarta. Rrjeti social popullor deshiron te coje ne braktisjen e sms-ve dhe te sjelle perdorimin e nje sistemi inovativ dhe sigurisht me shume avantazh, sepse eshte jashtezakonisht funksional.

Nga ana tjeter gjigandi Mark Zuckerberg shikon gjithnje e me shume ne fushen celulare dhe Facebook Messenger mund te jete rruga e duhur per pushtimin e nje fushe te tere. Gjithcka behet me e lehte. Nuk eshte e thene te jeni anetar i Facebook per te derguar mesazhe.

Edhe pse kjo e re per momentin i kushtohet vetem disa vendeve te botes si Australia, Afrika Jugore, India dhe Venezuela, shume shpejt sistemi do te perhapet dhe ne pjesen tjeter te botes.

Sic kuptohet Facebook Messenger ka vendosur te beje testet ne vendet ne zhvillim, pasi ne keto vende nuk eshte e thjeshte te hysh ne kompjuter dhe ne internet. Facebook keshtu do te prezantoje nje qasje krejtesisht te re ne lidhje me komunikimin dhe sipas probabilitetit do te jete dicka e suksesshme si te gjithe synimet e arritura deri me sot.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0