FB Messenger per Android, vetem me emer dhe nr telefoni


Facebook Messenger ne Android nuk ka me nevoje per nje llogari, por log in mund te behet me emer dhe numer telefoni. Pra nuk do te sherbejne me kredencialet e Facebook. Nje hap ky qe nuk duhet te nenvleresohet, persa i perket perdorimit te aplikacionit te mesazheve te menjehershme.

Natyrisht qe vendimi per te evituar perdorimin e nje llogarie specifike mund te terheqe nje sasi te madhe perdoruesish. Ne fakt nuk duhet te harrojme qe ne kete menyre edhe ata qe nuk kane nje llogari ne Facebook mund te perdorin kete aplikacion i cili eshte teresisht falas.

Nga kjo pikepamje per te gjitha risite qe e karakterizojne, ky sherbim mund te behet nje konkurrent i vertete i WhatsApp, qe aktualisht dominon te gjithe sektorin. Qellimet e Facebook jane shume te qarta. Rrjeti social popullor deshiron te coje ne braktisjen e sms-ve dhe te sjelle perdorimin e nje sistemi inovativ dhe sigurisht me shume avantazh, sepse eshte jashtezakonisht funksional.

Nga ana tjeter gjigandi Mark Zuckerberg shikon gjithnje e me shume ne fushen celulare dhe Facebook Messenger mund te jete rruga e duhur per pushtimin e nje fushe te tere. Gjithcka behet me e lehte. Nuk eshte e thene te jeni anetar i Facebook per te derguar mesazhe.

Edhe pse kjo e re per momentin i kushtohet vetem disa vendeve te botes si Australia, Afrika Jugore, India dhe Venezuela, shume shpejt sistemi do te perhapet dhe ne pjesen tjeter te botes.

Sic kuptohet Facebook Messenger ka vendosur te beje testet ne vendet ne zhvillim, pasi ne keto vende nuk eshte e thjeshte te hysh ne kompjuter dhe ne internet. Facebook keshtu do te prezantoje nje qasje krejtesisht te re ne lidhje me komunikimin dhe sipas probabilitetit do te jete dicka e suksesshme si te gjithe synimet e arritura deri me sot.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale