Falë Samsung, tani mund të flisni me frigoriferin
Përditësuar së fundmi: 09/01/2018

Falë Samsung, tani mund të flisni me frigoriferin

Share
nga Neada Muçaj
Jan 09, 2018

Duket se televizorit po i humbet kuptimi. Tani netët e vetmuara do ti kaloni me… frigoriferin.

Samsung gjithmonë përpiqet për t’i shtuar sa më shumë opsione produkteve të tij. Dhe këtë herë zgjodhi frigoriferin.

Gjigandi i teknologjisë njoftoi sot në CES një version të ri të frigoriferit inteligjent, që tani përfshin komanda zanore, altoparlant AKG dhe shumë opsione që çdo frigorifer do të donte të kishte.

Frigoriferi përdor asistenten Bixby dhe ju mund ta komandoni atë me anë të zërit tuaj.

Ndoshta mund t’ju duket e çuditshme, por ju mund ti kërkoni Bixby të luaj një video nga kamera e tij e lidhur me internetin, ose të ndezë dritat e shtëpisë. Ekrani i frigoriferit e bën më të lehtë përdorimin e paisjeve inteligjente.

Frigoriferi Family Hub gjithashtu programon orarin e vakteve tuaja dhe ju sugjeron receta të ndryshme për një dietë sa më të mië. Përveç se mund t’i flisni ju dhe mund të argëtoheni me të, duke dëgjuar muzikën tuaj të preferuar, duke parë fotot, kujtimet tuaja e shumë më shumë.

Ky është frigoriferi ideal të cilin nuk do ta doni vetëm në verë, por edhe në dimër.

/Mashable


Evente

Panairi i Sipërmarrjeve me Impakt Social

Janar 22, 2019
ora 10:00 – 15:00