Eventet kanë ndryshuar!

Eventet

A e dinit se organizimi i eventeve vazhdon çdo vit të klasifikohet si një nga punët më stresuese që ekziston duke u renditur në të njëjtat nivele si me profesionet e ushtrisë, mbrojtjes, zjarrëfikseve apo urgjencave të ndryshme?

Për menaxherët e eventeve ka një listë shumë të gjatë të punëve për t`u ndjekur: gjetja e vendit të duhur, punësimi i stafit mundësisht me eksperiencë, gjetja apo marrja me qira e pajisjeve, organizimi i transportit, sigurimi i pajisjeve audio-vizuale, shërbimi i kateringut, regjistrimi i të ftuarve, respektimi i axhendës, krijimi i sigurisë së funksionimit të çdo hallke të mundshme (njerëzore ose teknologjike) – dhe lista vazhdon. Dhe për t’i bërë gjërat më të komplikuara, viti në të cilin ndodhemi solli të reja edhe më sfiduese për menaxherët e eventeve.

Eventet janë rikonceptuar gjatë 2020 në mënyrë të tillë që menaxherët e eventeve të ndodhen para të papriturave e të gjejnë zgjidhje të momentit të fundit.

Në rast se para pandemisë, fokusi i organizuesve të eventit, ishte të mos e bënin eventin të mërzitshëm, të shpërndanin kohën mes “kohë e lirë” dhe “kohë e organizuar”, fokusi në kushtet e sotshme është inovacioni dhe përdorimi i teknologjisë për të sjellë njerëzit pranë dhe për të arritur në mënyrë sa më efektive qëllimin e eventit, pa ndërpreje.

Organizuesit e eventeve përballen shpesh me situatën ku u duhet të kujdesen vetë për lidhjet teknologjike dhe elektronike, duke krijuar një sifdë të re për menaxhimin e eventeve. Fatmirësisht tregu shqiptar ka ecur në hapat e kohës edhe në këtë fushë. Kompania lider në fushën e shërbimeve audiovizuale, Prosound, partnere për eventet më të rëndësishme në vend, të formës klasike deri dje, mundet me kapacitet të plotë t`ju asistojë në eventet tuaja sipas realitetit të ri.

Lexo:  Industria e eventeve dhe COVID – 19: Vlera e një eventi virtual në kohë pandemie

Prosound, me një eksperiencë 15 vjeçare në treg, u asiston për eventet tuaja të mëdha ose të vogla në lidhjet tuaja me personat që nuk ndodhen fizikisht me ju, duke i sjellë me imazhe perfekte, audio të nivelit profesional dhe ajo që është më e rëndësishmja, pa ndëprerje dhe në respektim të axhendës suaj. Nuk keni për ta kuptuar që personat e tjerë nuk janë në të njëjtën sallë me ju.

Konferenca e së ardhmes me ekrane LED, sisteme perkthimi në kohë reale, lidhjet e shumfishta live dhe efektet me jetë audio-vizuale janë një ndihmë e jashtëzakonshme që i ofrohet kompanive shqiptare, për të mos e ndjerë distancën fizike dhe për të mos ndalur organizimin e eventeve, konferencave dhe seminareve kaq te rëndësishme për mbarëvajtjen e punës apo aktiviteteve të ndryshme edukuese, rrjetëzuese dhe jo vetëm. Teknologjia, konceptimi dhe organizimi që Prosound përdor sjell thjeshtësi, komoditet dhe mundësi për të realizuar eventin në një organizim tërësisht të ri për ju, por mjaft komod njëkohësisht.

Eventet sipas realitetit të ri mund të jenë gjithashtu interaktive. Teknologjia e ofruar nga Prosound mund t`i japë eventit tuaj një atmosferë shumë profesionale duke krijuar interaktivitet nëpërmjet videove, prezantimeve dhe efekteve grafike. Jini guximtare dhe mos mendoni për kufizimet pasi tekonologjia ju hap horizonte të reja.

 

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale