Elon Musk lançoi x.com, një site i dizenjuar nga vetë ai

Elon Musk lançoi x.com, një site i dizenjuar nga vetë ai


Lajmet e fundit se Elon Musk kishte blerë përsëri domainin e tij të vjetër x.com nga PayPal nxitën spekulime se çfarë, saktësisht, Musk ka në plan të bëjë me këtë aset të ri.

E pra, tani që faqja x.com është live, ne ende nuk kemi asnjë ide.

E gjithë faqja aktualisht përbëhet nga një shkronjë e vetme dhe ju e merrni me mend se cila është shkronja.

Lexoni: ÇFARË PARASHIKON ELON MUSK PËR TË ARDHMEN E BOTËS?

Ne kontrolluam burimin e faqes dhe këtu nuk ka ndonjë magji të fshehtë, vetëm HTML-ja klasike e vjetër.

Musk e quan një site “fjalëpakë”, por thotë se do ta rregullojë në të ardhmen. Duke pasur parasysh prirjen e meshkujve për shaka, ajo “x” i vogël mund të kthehet në një shkronjë të madhe. Ose mund të jetë një shfaqje e plotë, e dizejnuar bukur për modelin X të Tesla-ës. Ose diçka tërësisht tjetër.

Ne mendojmë se do të zbulojmë më shumë në vazhdim.

Me anë të një postimi ai njoftoi se: 

Përditësim 7/14/17 (12:22 P.M. ET): Elon Musk konfirmoi se ai, në fakt, shkroi kodin e përpunuar të HTML për x.com.

burimi: Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0