Elon Musk lançoi x.com, një site i dizenjuar nga vetë ai


Lajmet e fundit se Elon Musk kishte blerë përsëri domainin e tij të vjetër x.com nga PayPal nxitën spekulime se çfarë, saktësisht, Musk ka në plan të bëjë me këtë aset të ri.

E pra, tani që faqja x.com është live, ne ende nuk kemi asnjë ide.

E gjithë faqja aktualisht përbëhet nga një shkronjë e vetme dhe ju e merrni me mend se cila është shkronja.

Lexoni: ÇFARË PARASHIKON ELON MUSK PËR TË ARDHMEN E BOTËS?

Ne kontrolluam burimin e faqes dhe këtu nuk ka ndonjë magji të fshehtë, vetëm HTML-ja klasike e vjetër.

Musk e quan një site “fjalëpakë”, por thotë se do ta rregullojë në të ardhmen. Duke pasur parasysh prirjen e meshkujve për shaka, ajo “x” i vogël mund të kthehet në një shkronjë të madhe. Ose mund të jetë një shfaqje e plotë, e dizejnuar bukur për modelin X të Tesla-ës. Ose diçka tërësisht tjetër.

Ne mendojmë se do të zbulojmë më shumë në vazhdim.

Me anë të një postimi ai njoftoi se: 

Përditësim 7/14/17 (12:22 P.M. ET): Elon Musk konfirmoi se ai, në fakt, shkroi kodin e përpunuar të HTML për x.com.

burimi: Mashable

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0