Ejani rrjetëzohuni në Startup Summer Party 2016! - Business Magazine Albania

Ejani rrjetëzohuni në Startup Summer Party 2016!


Startup Grind Tirana ju mirëpret në Startup Summer Party 2016 të vitit, sponsorizuar nga Vodafone Albania dhe organizuar nga Startup Grind Tirana, Harry T. Fultz Institute, AGNA Group, Garazh dhe Global Opportunities Albania. Kjo është mbrëmja ku do të bëhen bashkë të gjithë komunitetet dhe mbështetësit e ekosistemit të startupeve shqiptare për t’ia kaluar bukur.

Festa do të jetë një miksim i muzikës nga DJ fantastik, ushqimit dhe pijeve të mira dhe buzëqeshjeve të të pranishmëve.

Gjatë mbrëmjes do të prezantohen startupet më të mira dhe më premtuese nga Shqipëria dhe Kosova gjatë Panairit të Parë të Startupeve Shqiptare.

Mbrëmja është e tëra falas! Ajo çfarë ju duhet është vetëm të regjistroheni.

Ejani dhe takoni miq, rrjetëzohuni me sipërmarrës, dëgjoni muzikë dhe buzëqeshni.

Rezervoni FALAS biletën, dhe bëhuni Feature Attendee për datën 15 Korrik, prej orës 6:30MD tek ambientet e Instituti Harry Fultz.

 

/Business Mag Albania

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0