Ejani rrjetëzohuni në Startup Summer Party 2016!


Startup Grind Tirana ju mirëpret në Startup Summer Party 2016 të vitit, sponsorizuar nga Vodafone Albania dhe organizuar nga Startup Grind Tirana, Harry T. Fultz Institute, AGNA Group, Garazh dhe Global Opportunities Albania. Kjo është mbrëmja ku do të bëhen bashkë të gjithë komunitetet dhe mbështetësit e ekosistemit të startupeve shqiptare për t’ia kaluar bukur.

Festa do të jetë një miksim i muzikës nga DJ fantastik, ushqimit dhe pijeve të mira dhe buzëqeshjeve të të pranishmëve.

Gjatë mbrëmjes do të prezantohen startupet më të mira dhe më premtuese nga Shqipëria dhe Kosova gjatë Panairit të Parë të Startupeve Shqiptare.

Mbrëmja është e tëra falas! Ajo çfarë ju duhet është vetëm të regjistroheni.

Ejani dhe takoni miq, rrjetëzohuni me sipërmarrës, dëgjoni muzikë dhe buzëqeshni.

Rezervoni FALAS biletën, dhe bëhuni Feature Attendee për datën 15 Korrik, prej orës 6:30MD tek ambientet e Instituti Harry Fultz.

 

/Business Mag Albania

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale