Edukimi financiar i gruas. Qendra Kallz dhe Shoqata Mikrofinanca Shqiptare ofrojnë programin 1 mujor të formimit, falas. Regjistrohu! - Business Magazine Albania

Edukimi financiar i gruas. Qendra Kallz dhe Shoqata Mikrofinanca Shqiptare ofrojnë programin 1 mujor të formimit, falas. Regjistrohu!

Edukimi financiar është sfidë e shoqërisë shqiptare, si në menaxhimin e financave personale edhe në administrimin e një biznesi. Kur flasim për gratë dhe nismat e tyre sipërmarrëse në fazat e para kjo sfidë bëhet më e dukshme.

Në këtë mars festash, Qendra Kallz, në bashkëpunim me Shoqatën Mikrofinanca Shqiptare, ofrojnë falas një program edukimi 1 mujor për të paktën 20 gra dhe vajza të interesuara, të cilat duan të thellojnë njohuritë e tyre ne menaxhimin e financave, të përmirësojnë aktivitetin e tyre ditor.

Programi ndalet në 4 module: Financat Personale, Menaxhimi i parasë, Gjetja e burimeve të financimit dhe hapat e parë për të nisur një sipërmarrje.

Aplikimet janë të hapura deri me 25 mars. Ju mund të regjistroheni Këtu për t’u bërë pjesë e programit.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0