Walmart premton se do të ketë furnizime mjaftueshëm për të kënaqur klientët

E Premtja e Zezë, Walmart premton se do të ketë furnizime mjaftueshëm për të kënaqur klientët


Ndërsa E Premtja e Zezë është vetëm dy javë larg, Walmart ka deklaruar planin për ditën më të pritur të pshonisjeve të vitit.

Shitësi më i madh me pakicë në botë ka regjistruar shitjet e viteve të kaluara dhe i ka mbushur dyqanet e saj me inventare ekstra të artikujve më të dëshiruar për klientët.

Walmart kërkon të sigurojë se “gjahtarët guximtarë” të pazareve të leverdisshme të cilën rreshtohen për okazionin e madh të vitit orë përpara se ai të hapë dyert për konsumatorët në orën 6 të mëngjesit të mos mbeten të zhgënjyer Ditën e Falenderimeve.

“Walmart nuk do të jetë kurrë dyqani që afishon çmime fantastike gjatë së Premtes së Zezë dhe më pas të përfundojë me vetëm pak inventar në magazinat e saj,” ka thënë shefi i tregtisë Steve Bratspies. “Ne kemi në inventaret tonë televizorë, lodra dhe më shumë se kaq për të siguruar qindra konsumatorë, jo dhjetëra, se do të marrin dhuratat që dëshirojnë.”

Walmart do të ketë stok më shumë se 1 milionë televizorë, 15 milionë filma dhe 10 milionë pizhame për shitjet e të Premtes së Zezë.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0