E dini se mund të bëni Zip Line nga Kulla Eiffel falas?


Miliona turistë e vizitojën Kullën Eiffel çdo vit.

Por tani vizitorët dhe qytetarët e Parisit kanë një tjetër arsye për të parë mrekulli: Ata tashmë mund të fluturojnë përmes një zinxhiri për në kullë. Dhe e gjitha kjo, falas.

Vizitorët mund të fluturojnë sipër Champs de Mars me 55 milje në orë, mbi një lartësi 114 metra nga toka, për të ndaluar në L’École Militaire.

e-dini-se-mund-te-beni-zip-line-nga-kulla-eiffel-falas-businessmag

Perrier e krijoi këtë argëtim për të festuar turin e tenisit, French Open. Në fakt, pjesëmarrësit fluturojnë nëpër zinxhir, me të njëjtën shpejtësi si një top tenisi kur goditet.

Vetëm 100 njerëz do të jenë në gjendje të fluturojnë nëpër të çdo ditë. Zhinxhiri del nga kati i dytë i Kullës Eiffel.

/Money

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale