E dashur grua, ti meriton një Kia EV6! - Business Magazine Albania

E dashur grua, ti meriton një Kia EV6!

Kush e drejton botën? Gratë. Kush i blen makinat? Gratë. Po gratë!

Në fakt, gratë blejnë 62 përqind të të gjitha makinave të reja të shitura në SHBA dhe ndikojnë në më shumë se 85 përqind të të gjitha blerjeve të makinave. Kia EV6 është emëruar Makina e Vitit 2022 në çmimet prestigjioze të Makinës Evropiane të Vitit (COTY). Crossover-i inovativ tërësisht elektrik u votua fituesi i përgjithshëm nga një juri prej 61 anëtarësh e përbërë nga gazetarë shumë të respektuar të automobilizmit nga 23 vende evropiane.

EV6 është me të vërtetë një zhvillim historik që është projektuar që nga fillimi për ta bërë lëvizjen elektrike argëtuese, të përshtatshme dhe të aksesueshme duke kombinuar një gamë shumë mbresëlënëse në botën reale të drejtimit dhe aftësitë e karikimit ultra të shpejtë. EV6 ka një hapësirë ​​të brendshme të bollshme, një distancë mbresëlënëse prej 528 km dhe aftësi karikimi ultra të shpejtë 800 V që u mundësojnë klientëve të kryejnë një karikim prej 10 deri në 80 përqind në vetëm 18 minuta.

EV6 është i pari nga shtatë modelet e dedikuara EV që Kia planifikon të lançojë deri në vitin 2026. Crossoveri tërësisht elektrik do të luajë një rol kyç në planet e kompanisë për t’u bërë një ofrues kryesor global i zgjidhjeve të lëvizshmërisë së qëndrueshme.

Rezervo një Test Drive në www.kia-albania.com

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0