E ardhmja ndryshon formë: Shprehu me Galaxy Z FlipEkrani i parë i palosshëm prej xhami i Samsung, i kombinuar me një UX unike, ofron një përvojë krejt të re celulare. Samsung Electronics zbuloi Galaxy Z Flip një smatphone të ri, të palosshëm që bën diferencën, në San Francisco, SH.B.A. Galaxy Z Flip është i guximshëm dhe elegant, i projektuar për ata që e shohin teknologjinë e përparuar si një mënyrë për të shprehur veten e tyre.

Projektuar me një xham të palosshëm, i pari i llojit të tij. Galaxy Z Flip përkul ligjet e fizikës, dhe përmban një ekran 6.7 inç i cili paloset në mënyrë elegante dhe kompakte që përshtatet me pëllëmbën e dorës. Projektuar me një Hideaway Hinge inovative dhe UX të krijuar posaçërisht, Galaxy Z Flip ofron mënyra të reja elegante për të kapur, shkëmbyer dhe përjetuar përmbajtje. Nga modeli i tij elegant e deri në përvojën fleksibël të kamerës që ofron, Galaxy Z Flip hap një dekadë të re të inovacionit të celularit të palosshëm.

Lexo: Samsung lançon papritur modelin e fundit Galaxy Z Flip

“Samsung u inkurajua nga entuziazmi për Galaxy Fold. Galaxy Z Flip është hapi i rëndësishëm i radhës teksa kërkojmë të ndërtojmë kategorinë e palosshme duke sjellë për konsumatorët një faktor të ri të formës, ekran të ri dhe më e rëndësishmja, një përvojë të re celulare”, tha Dr. TM Roh, President dhe Kryetar i Divizionit të Komunikimeve Celulare në Samsung Elektronics. Me dizajnin unik të palosshëm të Galaxy Z dhe përvojën e përdoruesit, ata po ridimensionojnë aftësitë e një pajisjeje celulare dhe çfarë ajo i mundëson konsumatorëve të bëjnë.

Trashëgimia e palosshme

Galaxy Fold, që përkufizon kategorinë e tij, filloi epokën e palosshme. Tani, Galaxy Z Flip po e formon atë për një dekadë të re. Si pajisja e parë në serinë Z, Galaxy Z Flip prezanton një portofol të pajisjes së re që riafirmon angazhimin e Samsung për të udhëhequr kategorinë, si dhe për përdorimin e teknologjive dhe faktorë të formës për të krijuar përvoja të palosshme që do të befasojnë dhe kënaqin konsmuatorët në vitet në vazhdim.

Moda Takon Teknologjinë

Dizajni kompakt dhe elegant i Galaxy Z Flip është krijuar për ata që e shohin teknologjinë si një mënyrë për të shprehur veten. Dhe të gjitha risitë në Galaxy Z Flip sigurojnë se mund ta bëjnë këtë.

  • Stil që përshtatet në xhepin tuaj, i krijuar për transportueshmëri maksimale, Galaxy Z Flip paloset në madhësinë e një portofoli, kështu që lehtësisht mund ta vendosni në xhep ose çantë. Kur mbyllet, është një pajisje kompakte dhe me stil, në madhësinë e pëllëmbës së dorës. Kur hapet, madhësia e ekranit gati dyfishohet për të zbuluar një ekran mahnitës 6.7-inç. Me paletën e saj elegante të ngjyrave, cepa të rrumbullakosura me shkëlqim dhe palosjen efikase, Galaxy Z Flip padyshim që do të tërheqë vëmendjen e të gjithëve.
  • Ekrani i Parë i Palosshëm prej Xhami i Samsung, Galaxy Z Flip përmban një Ekran Infinity Flex me Ultra Thin Glass (UTG) të përkulshëm, teknologji e patentuar nga Samsung, duke e bërë atë më të hollë me një pamje brilante dhe ndjesi që nuk është provuar kurrë nga një pajisje e palosshme. Kamera në qendër në krye të ekranit do të thotë gjithashtu se nuk ka nivel dhe asnjë shpërqendrim, me raportin 21.9: 9, të parin e Samsung, kështu që ju mund të shijoni edhe më shumë nga përmbajtja juaj e preferuar si seriale dhe filma me raport 21: 9.
  • Hideaway Hinge e re, Hideaway Hinge e Galaxy Z Flip është një punë e artit inxhinierik. Mbështetet nga një mekanizëm CAM i dyfishtë – i vogël por i projektuar në mënyrë të sofistikuar për të siguruar që çdo rrokullisje dhe palosje është e lëmuar dhe e qëndrueshme. Galaxy Z Flip mund të qëndrojë i hapur në një varg këndesh, si ekrani i laptopit. Sistemi Hideaway Hinge integron gjithashtu teknologjinë e re të pastruesve të Samsung, i cili përdor fijet najlon të krijuara nga teknologjia e prerjes mikro për të sprapsur papastërtitë dhe pluhurin.

Përvoja Tjetër e Palosshme

Galaxy Z Flip është i ndërtuar për stilin modern dhe në lëvizje të jetës. Tani mund të bëni më shumë, nga këndvështrime të shumta, pa duar. Kjo përvojë unike e palosshme është ndryshe nga çdo smartphone tjetër në treg sot.

  • Bëj më shumë pa duar, kur Galaxy Z Flip hapet, mund të qëndrojë i hapur në kënde të shumta, duke ju mundësuar për selfie që tregojnë më shumë për botën përreth jush dhe biseda video shprehëse me Google Duo – të gjitha të realizuara pa përdorur duart.
  • Flex Mode, samsung bashkëpunoi ngushtë me Google për të hartuar Flex Mode, një përvojë të krijuar posaçërisht për përdoruesin, për faktorin unik të formës së palosshme përpara të Galaxy Z Flip. Kur pajisja është në gjendje të lirë, ekrani ndahet automatikisht në dy ekrane 4 inç, në mënyrë që të shikoni me lehtësi imazhe, përmbajtje ose video në gjysmën e sipërme të ekranit dhe i kontrolloni ato në gjysmën e poshtme.
  • Kamera që ndryshon rregullat e lojës, Galaxy Z Flip praktikisht qëndron vetë, në mënyrë që të mund të kapni më shumë, në lëvizje – nga të shkrepurat në grup me timer, deri në përmbajtje të gjalla të natës. Ju mund të krijoni përmbajtje për mediat sociale nga këndi më i mirë dhe të shijoni regjistrimin e videos me një raport 16: 9 që është i përsosur për postime në platformat e mediave sociale, pa duar – nuk ka nevojë për tripod mbajtës. Kapni video mahnitëse me Night Hyperlapse ose foto të gjalla me dritë të ulët me Night mode – nuk ka nevojë për blic. Thjesht hapni pajisjen tuaj dhe vendoseni në një tryezë. Kur ta mbyllni, kapni selfie me cilësi të lartë me një dorë duke përdorur kamerën e pasme, pa e hapur pajisjen.
  • Njoftime sipas Kushteve tuaja, Pavarësisht nëse Galaxy Z Flip është i mbyllur, i vendosur vertikalisht ose i hapur, ju kurrë nuk do të humbisni një mesazh, thirrje ose kujtesë. Kur është i mbyllur, kontrolloni datën, kohën dhe gjendjen e baterisë me një shikim në ekranin kapak. Merrni njoftime në kohë reale, në mënyrë që ti përgjigjeni një thirrjeje lehtësisht pa e shpalosur telefonin, ose ti përgjigjeni një mesazhi thjesht duke shtypur njoftimin dhe duke shpalosur Galaxy Z Flip-in tuaj.
  • Multi-Active Window, bëni shumë gjëra njëherësh me Multi-Active Window, thjesht hapni Multi-Window Tray për të tërhequr dhe lëshuar aplikacionet që dëshironi të përdorni. Shikoni një artikull mbi look-et më të fundit të modës në pjesën e sipërme, teksa blini veshjet dhe aksesorët tuaj të preferuar në pjesën e poshtme.

Lexo: Smartphone-t Samsung Galaxy cilësohen si më të mirët e vitit

Ekosistemi Galaxy

Si një pajisje Galaxy, Galaxy Z Flip sjell ekosistemin Galaxy në përvojën e tij të re të palosshme. Ai prezanton denjësisht performancën dhe karakteristikat inovative në kamera, ekran, bateri, siguri si dhe shërbime si Samsung Health, Samsung Pay, Samsung Knox dhe më shumë. Shijoni një përvojë të gjithanshme të kamerës me kapjen e videos 4K, Live Focus dhe regjistrimin Super Steady . Galaxy Z Flip përmban një sistem të dyfishtë të optimizuar të baterisë që mban më shumë energji pa marrë më shumë hapësirë dhe karikim të shpejtë të lidhur ose wireless. Gjithashtu, me Wireless PowerShare , ju mund të karikoni Galaxy Z Flip wireless me anë të Galaxy Buds, Galaxy Watch ose edhe me pajisjen e një miku. Samsung Knox mbron përdoruesit dhe pajisjet e tyre nga çipi deri në nivelin e softuerit dhe merr azhornime mujore dhe tremujore të sigurisë. Përdoruesit gjithashtu marrin shërbime që mundësojnë pagesa të sigurta me Samsung Pay, monitorimin e shëndetit dhe mirëqenies me Samsung Health, dhe qasje në më shumë se 5000 produkte inteligjente Samsung dhe partnere përmes SmartThings.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale