Samsung lançon papritur modelin e fundit Galaxy Z Flip


Seria e fitoreve për “Parasite” nuk ishte e vetmja surprizë e çmimeve Oscar. Samsung-u habiti shikuesit duke lançuar modelin e fundit të celularit që pritet të dalë në treg.

Kompania shfaqi reklamën e Galaxy Z Flip në një video 30-sekondëshe gjatë ceremonisë Oscar, vetëm dy ditë para se të lançojë zyrtarisht produktet dhe telefonat e rinj.

Reklama tregon telefonin në veprim, sesi hapet ekrani duke u rrokullisur. Gjithashtu në reklamë shihet sesi pjesa e parme e ekranit është e përkulur dhe nuk hapet 180 gradë, në mënyrë që bisedat video të jenë më cilësore.

Shumë gjëra mbetën të panjohura, si çmimi, data e lançimit dhe specifikat. Me shumë mundësi këto do të bëhen të ditura gjatë eventit.

Lexo këtu: Smartphone-t Samsung Galaxy cilësohen si më të mirët e vitit

Galaxy Z Flip do të jetë një nga smartphone-t më të vegjël në treg, i cili mund të paloset. Samsungu ka pasur probleme gjatë lançimit të Galaxy Fold, i cili është 4.6 inç dhe hapet në një tabletë 7.3 inç. Celulari doli në treg vjeshtën e kaluar, pas disa muajsh vonesë.

Në fillim të muajit u lançua edhe Motorola Razr, i cili kushton 1500 dollarë. Fansat e tij u tërhoqën shumë prej këtij modeli, pavarësisht karakteristikave të tij të mangëta. Ky model ka bateri të vogël dhe ekran plastic.

Samsungu nuk ka dhënë më shumë detaje për Galaxy Z Flip.

CNN Business

 

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale