Samsung lançon papritur modelin e fundit Galaxy Z Flip
Përditësuar së fundmi: 11/02/2020

Samsung lançon papritur modelin e fundit Galaxy Z Flip

Share
nga Melsena Danglli
Shk 11, 2020

Seria e fitoreve për “Parasite” nuk ishte e vetmja surprizë e çmimeve Oscar. Samsung-u habiti shikuesit duke lançuar modelin e fundit të celularit që pritet të dalë në treg.

Kompania shfaqi reklamën e Galaxy Z Flip në një video 30-sekondëshe gjatë ceremonisë Oscar, vetëm dy ditë para se të lançojë zyrtarisht produktet dhe telefonat e rinj.

Reklama tregon telefonin në veprim, sesi hapet ekrani duke u rrokullisur. Gjithashtu në reklamë shihet sesi pjesa e parme e ekranit është e përkulur dhe nuk hapet 180 gradë, në mënyrë që bisedat video të jenë më cilësore.

Shumë gjëra mbetën të panjohura, si çmimi, data e lançimit dhe specifikat. Me shumë mundësi këto do të bëhen të ditura gjatë eventit.

Lexo këtu: Smartphone-t Samsung Galaxy cilësohen si më të mirët e vitit

Galaxy Z Flip do të jetë një nga smartphone-t më të vegjël në treg, i cili mund të paloset. Samsungu ka pasur probleme gjatë lançimit të Galaxy Fold, i cili është 4.6 inç dhe hapet në një tabletë 7.3 inç. Celulari doli në treg vjeshtën e kaluar, pas disa muajsh vonesë.

Në fillim të muajit u lançua edhe Motorola Razr, i cili kushton 1500 dollarë. Fansat e tij u tërhoqën shumë prej këtij modeli, pavarësisht karakteristikave të tij të mangëta. Ky model ka bateri të vogël dhe ekran plastic.

Samsungu nuk ka dhënë më shumë detaje për Galaxy Z Flip.

CNN Business

 

Subscribe në kanalin tonë në YouTube