Disa nga burimet online të informacionit, ku mund të mësoni falas - Business Magazine Albania

Disa nga burimet online të informacionit, ku mund të mësoni falas

Në një botë që është gjithnjë në ndryshim dhe në zhvillim, aftësia për të mësuar është një pasuri e çmuar. Interneti ka revolucionarizuar mënyrën se si mund të mësojmë dhe të zhvillojmë aftësitë tona dhe ka raste kur ky informacion mund të merret falas. Ne ju sjellim disa prej burimeve më të vlefshme dhe të ndjekura në internet për të mësuar falas në disa fusha të ndryshme.

Cambridge in Colour: Udhëzime të shkruara dhe tutorials për të mësuar fotografinë dhe teknikat e saj.

https://www.cambridgeincolour.com/ 

Alison: Alison është një nga platformat më të mëdha të të mësuarit falas në botë për edukimin dhe trajnimin e aftësive. Është një ndërmarrje sociale fitimprurëse e dedikuar për të bërë të mundur për këdo, të studiojë çdo gjë, kudo, në çdo kohë, falas online, në çdo nivel lënde..

https://alison.com/ 

Great Learning: Great Learning është një kompani udhëheqëse globale edtech për arsimin profesional dhe të lartë që ofron programe të rëndësishme për industrinë, në klasë ose thjesht online. Këto programe zhvillohen në bashkëpunim me institucionet më të mira akademike në botë.

https://www.mygreatlearning.com/academy/learn-for-free/courses/introduction-to-digital-marketing 

DIY Photography Tutorials: Kjo faqe është e mbushur plot me klasa për fotografë bazë deri në të avancuar, si dhe informacione të dobishme mbi teknikat dhe problemet specifike të fotografisë.

Artikulli u publikua më parë në faqen 72 të numrit 33 të revistës Business Magazine Albania.  Abonohu për të lexuar të plotë artikullin.

Për të lexuar artikullin e plotë abonohu në një nga paketat tona.
Kliko këtu për t'u abonuar.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0