Dëshironi të punësoni një Drejtues të Mirë? Bëni vetëm këto tre pyetje


Në mënyrë që të krijoni një ekip udhëheqësish për organizatën tuaj, ju duhet të jeni në gjendje të identifikoni cilësitë e një udhëheqësi të mirë. Kohët e fundit, në Konferencën Wharton People Analytics në Philadelphia, CEO i General Motors dhe ish-shefi i HR Mary Barra ndau cilësitë kryesore që ajo ka mësuar për t’u bërë një udhëheqëse efektive: integritetin, një mentalitet bashkëpunues, aftësinë për të ndikuar tek të tjerët, aftësinë teknike dhe pasionin.

Por, përtej këtyre tipareve, ajo gjithashtu tregoi se si i identifikon këto tipare në një udhëheqës të ardhshëm në shoqërinë e saj.

Lexo: 5 këshilla për sukses nga liderët në Davos

Gjatë intervistave, Mary Barra iu shtron kandidatëve vetëm tre pyetje. Së pari, ajo u kërkon kandidatëve të thonë 3 cilësitë që do të përdornin bashkëmoshatarët e tyre për t’i përshkruar ata. Pastaj, ajo pyet kandidatët se si menaxherët e tyre do t’i përshkruanin ata me tre cilësi. Më në fund, ajo u kërkon kandidatëve të ndajnë tre cilësitë që do të përdornin ish-kolegët e tyre për t’i përshkruar ata.

Ndërsa kandidatët mund të mendojnë se duhet të ndryshojnë përgjigjen e tyre për secilën pyetje, Mary Barra në të vërtetë po kërkon të kundërtën, ajo dëshiron që të tre mbiemrat që përdorin në çdo përgjigje të jenë pothuajse të njëjta.

Pse?

Siç është raportuar nga Quartz, Mary Barra ka sqaruar: “Nëse jeni duke i punësuar për integritetin që punonjësit zotërojnë, ju nuk dëshironi që njerëzit të menaxhojnë ndryshe, por ju dëshironi që njerëzit të punojnë njësoj si me bashkëmoshatarët dhe eprorët ashtu siç bëjnë vartësit e tyre “.

Lexo: Pse bizneset duhet të marrin parasysh këshillat e Elon Musk për punësimin

Sipas Barra, kur drejtuesit janë konsistentë në qasjen e tyre, është fuqizuese për ekipet e tyre, duke mundësuar kështu punë më të mirë dhe duke i bërë ata drejtues më të mirë.

Herën tjetër që do të punësoni një rol udhëheqës, merrni parasysh këtë dhe metodat e tjera për të provuar qëndrime dhe sjellje të vazhdueshme në kontekste të ndryshme. Kjo do t’ju ndihmojë të ndërtoni një ekip udhëheqës që përcaktohet nga integriteti, bashkëpunimi, ndikimi i fortë, aftësia dhe pasioni.

Burimi: INC

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale