Denis Gafuri me Jordan Berginc në emisionin “Suksesi është qëllimi yt” flasin për fokusin e të rinjve për sukses

Denis Gafuri

Denis Gafuri ka zhvilluar emisionin e rradhës me një ekspert ndërkombëtar të lartë të ndërmarrjeve të vogla dhë të mesme, për ndërmarrësi dhe inovacion.

Ekspert i ndërmarrësisë, lidershipit, një super ligjërues në disa fakultete të Sllovenisë dhe në disa fakultete ndërkombëtare. Një trajner i madh, i cili ishtë folës edhe në dy konventat e menaxherëve të shitjes “SUKSESI ËSHTË QËLLIMI YT”. Me mbi 30 vjet eksperiencë në ndërmarrësi, na këshillon së si të rinjtë të fokusohen në ide dhe ngritje të aftësive të reja. Çka të mësojmë?

Duhet të komunikojnë me ndërkombëtarët në të gjithë botën për shkëmbim të eksperiencave.

Çka nuk duhet të bëjmë kur mësojmë nga gabimet?

Pse duhet t’i pyesim ata që kanë pësuar dështime?

Gjërat që nuk janë bërë si duhet.

Ndërtimi i brendit personal në biznes.

Çka flet e çka bën? Rezultatet?

Mbrojini vlerat dhe tërhiqini miqtë, ndani vlerat e njëjta me miqtë tuaj, çfarë audience keni, hulumtimi i industrisë etj.

Shprehitë, pasionet, gabimet, besimi, njohuritë, skuadra e mirë, eksperienca.

Veproni në mënyrë vullnetare që t’i shtoni vlerë vetes tuaj.

Për më shumë informacione, ju mund të bëni like dhë subscribe në kanalin e Denis Gafuri në youtube! Si dhe, mund të ndiqni dhë të kontaktoni në rrjetet sociale:

Facebook: https://www.facebook.com/denisgafurisalestraining/

Instagram: https://www.instagram.com/denisgafuri/

Twittwr: https://twitter.com/home?lang=en

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale