Denis Gafuri me Jordan Berginc në emisionin “Suksesi është qëllimi yt” flasin për fokusin e të rinjve për sukses

Denis Gafuri me Jordan Berginc në emisionin “Suksesi është qëllimi yt” flasin për fokusin e të rinjve për sukses

Denis Gafuri

Denis Gafuri ka zhvilluar emisionin e rradhës me një ekspert ndërkombëtar të lartë të ndërmarrjeve të vogla dhë të mesme, për ndërmarrësi dhe inovacion.

Ekspert i ndërmarrësisë, lidershipit, një super ligjërues në disa fakultete të Sllovenisë dhe në disa fakultete ndërkombëtare. Një trajner i madh, i cili ishtë folës edhe në dy konventat e menaxherëve të shitjes “SUKSESI ËSHTË QËLLIMI YT”. Me mbi 30 vjet eksperiencë në ndërmarrësi, na këshillon së si të rinjtë të fokusohen në ide dhe ngritje të aftësive të reja. Çka të mësojmë?

Duhet të komunikojnë me ndërkombëtarët në të gjithë botën për shkëmbim të eksperiencave.

Çka nuk duhet të bëjmë kur mësojmë nga gabimet?

Pse duhet t’i pyesim ata që kanë pësuar dështime?

Gjërat që nuk janë bërë si duhet.

Ndërtimi i brendit personal në biznes.

Çka flet e çka bën? Rezultatet?

Mbrojini vlerat dhe tërhiqini miqtë, ndani vlerat e njëjta me miqtë tuaj, çfarë audience keni, hulumtimi i industrisë etj.

Shprehitë, pasionet, gabimet, besimi, njohuritë, skuadra e mirë, eksperienca.

Veproni në mënyrë vullnetare që t’i shtoni vlerë vetes tuaj.

Për më shumë informacione, ju mund të bëni like dhë subscribe në kanalin e Denis Gafuri në youtube! Si dhe, mund të ndiqni dhë të kontaktoni në rrjetet sociale:

Facebook: https://www.facebook.com/denisgafurisalestraining/

Instagram: https://www.instagram.com/denisgafuri/

Twittwr: https://twitter.com/home?lang=en

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0