David Meerman Scott folës në Spark.me 2020. Specialist marketingu dhe biznesi

David Meerman Scott folës në Spark.me 2020. Specialist marketingu dhe biznesi


Ekipi organizues i Spark.me, një nga konferencat më të kuruara të biznesit/internetit në Europën Juglindore, që do të mbahet në datat 30-31 Maj 2020, në Porto Montenegro Auditorium, në qytetin e Tivarit, zemra e industrisë së turizmit bregdetar të Malit të Zi, sapo ka njoftuar folësin e tretë të konferencës. Ai është David Meerman Scott.

David Meerman Scott është specialist marketingu dhe strateg i rritjes së biznesit, sipërmarrjes dhe këshillues për zhvillimin e kompanive. Ai është autor i 11 librave duke përfshirë bestseller-in ndërkombëtar “Rregullat e reja të marketingut dhe PR-it”.

Idetë e Davidit kanë ndihmuar shumë firma dhe biznese ndërkombëtare. Prezantimet e tij kanë shumë energji, janë frymëzuese dhe argëtuese.

Sot, ne e dimë se disa nga teoritë më të famshme të marketingut dhe të PR janë vjetëruar. Ne duhet të sjellim inovacion në strategjinë tonë, ndërkohë që duhet të  jemi në gjendje të parashikojmë trendet dhe rrethanat e ardhshme. Këtu hyn në lojë David Meerman Scott.

David ka një mentalitet real dhe një qasje të patrembur, që i lejon atij të mendojë ndryshe dhe të sigurojë strategji me kosto të ulët dhe efektive për PR, marketing dhe shitje.

David Meerman Scott ka eksperiencë në marketing dhe është një globalist i vërtetë. Ai u transferua në Tokyo për të themeluar zyrën e Japonisë të një firme këshilluese ekonomike në Wall Street Real-Time dhe që atëherë ka folur në më shumë se 41 vende në të gjitha kontinentet.

Si orator David Meerman Scott është frymëzues, tërheqës dhe argëtues. Fjalimet e tij përbëhen nga histori suksesi, video dhe foto të guximshme që theksojnë idetë dhe teoritë e tij duke mahnitur audiencën.

Biletat e Spark.me mund t’i gjeni në faqen zyrtare të konferencës www.spark.me. Çmimi i plotë i biletës është 300 euro. Megjithatë, pjesëmarrësit mund të përfitojnë nga shitja e biletave Super Early Bird, dhe t’a blejnë biletën për 100 euro. Ka vetëm 50 bileta Super Early Bird. Gjimnazistët, studentët, të diplomuarit dhe studentët e doktoraturës të cilët janë deri në 27 vjeç, mund t’a përfitojnë biletën me një çmim special prej 50 euro.

Lexoni: Mitch Joel folës në Spark.me 2020. Vizionar marketingu në Amerikën e Jugut

Bileta e koferencës Spark.me përfshin: hyrjen më të gjitha sesionet (30-31 maj), akses në kompeticionin e startup-eve (30-31 maj), drekë bufe për të dyja ditët e konferencës, kafe gjatë pushimeve të shkurtra, një kokteil (në mbrëmjen e 30 majit). Akomodimi dhe trasporti nuk përfshihen në çmimin e biletës. Biletat mund të transferohen në emrin e dikujt tjetër, por nuk mund të rimbursohen.

Konferenca Spark.me është organizuar çdo vit që prej 2013-ës nga domeini.ME, një kompani private, e cila është përgjegjëse për operimin e domeinit .ME për internetin në Mal të Zi.

Që atëherë, kjo konferencë u shndërrua nga një pikë takimi për entuziastë të teknologjisë dhe geek, një një event marketingu dhe teknologjie që duhet shkuar patjetër.  Në 2019 Spark.me mblodhi 720 pjesëmarrrës nga 31 shtete.  Spark.me sjell histori nga zgjidhjet teknologjike më inovative, modele të reja të biznesit, strategji angazhimi të markave, iniciativa për ndryshimin e botës dhe bashkon së bashku biznesin, teknologjinë, udhëheqësit e inovacionit, marketerët, startup-et dhe geeks.

Për më shumë informacion rreth konferencës mund të klikoni në ëebsite- zyrtar të Spark.me www.spark.me, FacebookTwitter dhe Instagram.

 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0