Coolab Tirana organizon në datën 28 Tetor takimin me pionerin e tregtisë online Scott Rafer


Si pjesë e eventeve të organizuara nga Coolab Tirana, në datën 28 Tetor do të jetë i ftuar Scott Rafer një pionier në industrinë e tregtisë online, në një takim me gjithë bizneset startup në e-commerce. Me 20+ vjet që zhvillon startup-e dhe software e-commerce, Scott Rafer po krijon partneritete për inovacione midis një sërë startup-sh në e-commerce, logjistikë në të gjithë botën, të cilët duhet të mësojnë të garojnë me Amazon, Alibaba dhe Tencent / JD / Walmart. Këta tre gjigantë po vendosin sisteme të machine learning në infrastrukturat e tyre të konsumatorëve dhe zinxhirët e furnizimit Transpacific që do të përshpejtojnë më tej rritjen e tyre.

Nëse po administroni një kompani e-commerce në Shqipëri, ju mund të bëheni pjesë e takimit dhe të keni mundësinë për të përditësuar njohuritë tuaja dhe të arrini një standard global.

Rafer është gjithashtu bashkëthemelues, drejtor dhe / ose vëzhgues i bordit në Mashery (mundësuar nga Intel), MyBlogLog (mundësuar nga Yahoo!), Flow.space, Shiphawk, Shippabo, Nanigans, Newswhip, ShopPad dhe Zemanta (mundësuar nga Outbrain).

Për më shumë informacion rreth Rafer klikoni profilin e tij zyrtar në LinkedIn.

Pjesëmarrja është e limituar deri në 13 persona dhe bizneset startup duhet të kenë të paktën një vit në treg me qëllim tregun ndërkombëtar.

Ora: 17:30, në ambientet e Coolab Tirana.

Dërgoni një email në hello@coolab.al me emrin tuaj dhe emrin e biznesit e-commerce me nje shpjegim të shkurtër ose linkun e website.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale