Coolab Tirana organizon në datën 28 Tetor takimin me pionerin e tregtisë online Scott Rafer - Business Magazine Albania

Coolab Tirana organizon në datën 28 Tetor takimin me pionerin e tregtisë online Scott Rafer


Si pjesë e eventeve të organizuara nga Coolab Tirana, në datën 28 Tetor do të jetë i ftuar Scott Rafer një pionier në industrinë e tregtisë online, në një takim me gjithë bizneset startup në e-commerce. Me 20+ vjet që zhvillon startup-e dhe software e-commerce, Scott Rafer po krijon partneritete për inovacione midis një sërë startup-sh në e-commerce, logjistikë në të gjithë botën, të cilët duhet të mësojnë të garojnë me Amazon, Alibaba dhe Tencent / JD / Walmart. Këta tre gjigantë po vendosin sisteme të machine learning në infrastrukturat e tyre të konsumatorëve dhe zinxhirët e furnizimit Transpacific që do të përshpejtojnë më tej rritjen e tyre.

Nëse po administroni një kompani e-commerce në Shqipëri, ju mund të bëheni pjesë e takimit dhe të keni mundësinë për të përditësuar njohuritë tuaja dhe të arrini një standard global.

Rafer është gjithashtu bashkëthemelues, drejtor dhe / ose vëzhgues i bordit në Mashery (mundësuar nga Intel), MyBlogLog (mundësuar nga Yahoo!), Flow.space, Shiphawk, Shippabo, Nanigans, Newswhip, ShopPad dhe Zemanta (mundësuar nga Outbrain).

Për më shumë informacion rreth Rafer klikoni profilin e tij zyrtar në LinkedIn.

Pjesëmarrja është e limituar deri në 13 persona dhe bizneset startup duhet të kenë të paktën një vit në treg me qëllim tregun ndërkombëtar.

Ora: 17:30, në ambientet e Coolab Tirana.

Dërgoni një email në [email protected] me emrin tuaj dhe emrin e biznesit e-commerce me nje shpjegim të shkurtër ose linkun e website.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0