Cili është produkti më i mirë i të gjitha kohërave i IKEA-s? - Business Magazine Albania

Cili është produkti më i mirë i të gjitha kohërave i IKEA-s?


Mobiljet e Ikea-s janë një element kryesor në shtëpitë në mbarë botën, por ka një produkt që qëndron mbi pjesën tjetër, sipas kreut të dizajnit të kompanisë.

Marcus Engman, i cili ka punuar në kompani që nga viti 1983, që kur ishte 16 vjeç zbuloi produktin e tij të preferuar dhe më të mirë në një intervistë me Business Insider. Produkti quhet Klippan loveseat dhe është një divan mjaft i rehatshëm.
IKEAEngman ka një lidhje të veçantë me produktin që babai i tij ka projektuar për Ikea në fund të viteve 1970.

“Më kujtohet kur e solli në shtëpi për testim dhe më pyeti mua dhe motrën time se çfarë mendonim për të”, tha Engman për Business Insider. “Kam shumë kujtime të mira me atë divan dhe jam i kënaqur që ajo ka mbijetuar kaq shumë kohë.”

Kreu suedez i dizajnit gjithashtu vlerëson thjeshtësinë dhe kapacitetin e Klippan për përshtatje. Është një divan dy vendësh standard që përshtatet në shumicën e apartamenteve dhe mund të vishet me mbulesa të ndryshme për të ndryshuar estetikën nëse dëshirohet.

Lexo: Kompania suedeze IKEA do të investojë në Serbi

“Ju mund të ndryshoni ngjyrën e saj dhe ta përdorni për një kohë të gjatë,” tha Engman.

Engman shtoi se ajo është e përballueshme për pronarët e rinj të apartamenteve sepse çmimi i saj varion nga 249 $ në 299 $.

Burimi: fortune.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0