Çfarë ka rezervuar Netflix për muajin Mars

Çfarë ka rezervuar Netflix për muajin Mars


A jeni gati për pranverën? Apo jeni akoma edhe më të gatshëm, të sfidoni temperaturat e paparashikueshme të natyrës?

Lexo: Çfarë po sjell Netflix të re për shikuesit

Nëse po planifikoni të kaloni ca kohë në shtëpi, atëherë Netflix do t’ju ndihmojë me një listë filmash që do të transmetohen gjatë muajit Mars. Nëse udhëtimi dhe provimi i ushqimeve të reja është diçka që dëshironi të shihni, atëherë ndiqni jetën aventureske të David Chang në shumë vende, në sezonin e dytë të Ugly Delicious.

Netflix ka mjaft shfaqje dhe filma të rinj që do të transmetohen në Mars. Më poshtë do të njiheni me listën e plotë:

Mark Wahlberg ka rolin e një ish-polici të Bostonit, në komendinë/thrillerin “Spenser Confidential”. Madje filmi është filmuar në rrugën ku jeton aktori. Ndoshta ky është elementi, që e cilëson filmin si një ndër më të shikuarit për muajin mars.

Është e lehtë të shikosh David Chang të flasë për ushqimin. Kjo është ajo që ai bën, ndërsa udhëton në botë me miqtë e tij dhe ha pjatat e jashtëzakonshme në sezonin dy të “Ugly Delicious”.

 

Nëse e keni humbur “The Circle”, ka një lajm të mirë për ju. “The Circle Brazil” do të transmetohet premierë këtë muaj. Por, është në gjuhën portugeze. Mos u shqetësoni, me teknologjinë AI shumë të përparuar që ka përdorur The Circle, do ketë edhe titra në anglisht.

Historia e zonjës “C.J Walker”, femra e parë e zezë milionere në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është një ndër serialet më të mrekullueshme. Për këtë arsye, duhej një aktore e shquar për ta luajtur. Rolin e luan Octavia Spencer, aktorja vendoset në rolin e një gruaje që i shndërron produktet e bukura të bëra në shtëpi në një perandori.

Lexo: Këta janë filmat që Netflix i ka fshirë me kërkesë të qeverive

Më poshtë do të njiheni me një listë filmash gjatë muajit mars:

1 Mars:

Go! Go! Cory Carson: Sezoni 2

Always a Bridesmaid

Beyond the Mat

Cop Out

Corpse Bride

Donnie Brasco

Freedom Writers

Ghosts of Girlfriends Past

GoodFellas

Haywire

He’s Just Not That Into You

Hook

Hugo

Kung Fu Panda 2

Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events

Life as We Know It

Looney Tunes: Back in Action

Outbreak

Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Extinction

Richie Rich

Semi-Pro

Sleepover

Space Jam

The Gift

The Interview

The Shawshank Redemption

The Story of God with Morgan Freeman: Sezoni 3

There Will Be Blood

Tootsie

Valentine’s Day

Velvet Colección: Grand Finale

ZZ Top: That Little Ol’ Band from Texas

3 Mars:

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

4 Mars:

Lil Peep: Everybody’s Everything

5 Mars

Castlevania: Sezoni 3

Mighty Little Bheem: Festival of Colors

6 Mars:

Guilty

I am Jonas

Paradise PD: Pjesa 2

The Protector: Sezoni 3

Spenser Confidential

Twin Murders: The Silence of the White City

Ugly Delicious: Sezoni 2

8 Mars:

Sitara: Let Girls Dream

10 Mars:

Carmen Sandiego: To Steal or Not to Steal

Marc Maron: End Times Fun

11 Mars:

The Circle Brazil

Dirty Money: Sezoni 2

Last Ferry

On My Block: Sezoni 3

Summer Night

12 Mars:

Hospital Playlist

13 Mars:

100 Humans

Beastars

Bloodride

Elite: Sezoni 3

Go Karts

Kingdom: Sezoni 2

Lost Girls

The Valhalla Murders

Women of the Night

15 Mars:

Aftermath

16 Mars:

The Boss Baby: Back in Business: Sezoni 3

Search Party

Silver Linings Playbook

Tinker, Tailor, Soldier, Spy

The Young Messiah

17 Mars:

Bert Kreischer: Hey Big Boy

All American: Sezoni 2

Black Lightning: Sezoni 3

Shaun the Sheep: Adventures from Mossy Bottom

18 Mars:

Lu Over the Wall

19 Mars:

Altered Carbon: Resleeved

Feel Good

20 Mars:

A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

Archibald’s Next Big Thing: Sezoni 2

Buddi

Dino Girl Gauko: Sezoni 2

Greenhouse Academy: Sezoni 4

The Letter for the King

The Platform

Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

Ultras

Tiger King

23 Mars: 

Sol Levante

25 Mars:

Crip Camp: A Disability Revolution

Curtiz

The Occupant (Hogar)

YooHoo to the Rescue: Sezoni 3

26 Mars:

7Seeds: Pjesa 2

Blood Father

Unorthodox

27 Mars:

Car Masters: Rust to Riches: Sezoni 2

The Decline

Dragons: Rescue Riders: Hunt for the Golden Dragon

Killing Them Softly

Ozark: Sezoni 3

There’s Something in the Water

True: Wuzzle Wegg Day

Uncorked

Burimi: PCMAG

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0