Me BuyToAmerica.com mund të porosisni përtej oqeanit


Prandaj shërbimi më i ri i quajtur BuyToAmerica.com, i realizuar nga Alban Kosova dhe ekipi i tij ju vjen në ndihmë të gjithë atyre që:

– Kërkojnë të blejnë online në faqe amerikane por nuk mund t’i sjellin produktet në Shqipëri. (amazon.com, ebay.com , etj)

– Të afërmit në Amerikë ju kanë blerë produkte por nuk mund t’jua dërgojnë në Shqipëri.

Ky shërbim mundëson dërgesat nga AmerikaShqipëri për pothuajse çdo gjë duke nisur nga pajisjet elektronike, veshje, aksesorë, pjesë këmbimi për makina dhe deri te vetë makina.

buytoamerica-com-mund-te-porosisni-pertej-oqeanit-businessmag

Çmimi i dërgesave fillon nga 23 $ dhe koha e dërgesës është shumë e shkurtër. Përshembull: një iPhone 7 mund ta sillni në Shqipëri për 29.7 $ në vetëm 3 ditë.

Mënyra e funksionimit është tepër e thjeshtë:

1- Mjafton të regjistroheni në buytoamerica.com dhe ju merrni adresën e magazinave në New York, Amerikë.

2- Kur blini online përdorni këtë adresë për produktet tuaja.

Për shumë faqe amerikane si Amazon.com & Ebay.com, brenda Amerikës transporti është falas.

3. Kur produkti mbërrin në magazinat tona New York, ju shfaqet në faqen tuaj. Më pas mund të përzgjidhni se me cilën postë dëshironi ta dërgoni (DHL, USPS, Fedex, etj)

Tani mund të porosisni lehtësisht gjithçka që dëshironi falë BuyToAmerica.com.

/BusinessMagAl

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale