Me BuyToAmerica.com mund të porosisni përtej oqeanit

Me BuyToAmerica.com mund të porosisni përtej oqeanit


Prandaj shërbimi më i ri i quajtur BuyToAmerica.com, i realizuar nga Alban Kosova dhe ekipi i tij ju vjen në ndihmë të gjithë atyre që:

– Kërkojnë të blejnë online në faqe amerikane por nuk mund t’i sjellin produktet në Shqipëri. (amazon.com, ebay.com , etj)

– Të afërmit në Amerikë ju kanë blerë produkte por nuk mund t’jua dërgojnë në Shqipëri.

Ky shërbim mundëson dërgesat nga AmerikaShqipëri për pothuajse çdo gjë duke nisur nga pajisjet elektronike, veshje, aksesorë, pjesë këmbimi për makina dhe deri te vetë makina.

buytoamerica-com-mund-te-porosisni-pertej-oqeanit-businessmag

Çmimi i dërgesave fillon nga 23 $ dhe koha e dërgesës është shumë e shkurtër. Përshembull: një iPhone 7 mund ta sillni në Shqipëri për 29.7 $ në vetëm 3 ditë.

Mënyra e funksionimit është tepër e thjeshtë:

1- Mjafton të regjistroheni në buytoamerica.com dhe ju merrni adresën e magazinave në New York, Amerikë.

2- Kur blini online përdorni këtë adresë për produktet tuaja.

Për shumë faqe amerikane si Amazon.com & Ebay.com, brenda Amerikës transporti është falas.

3. Kur produkti mbërrin në magazinat tona New York, ju shfaqet në faqen tuaj. Më pas mund të përzgjidhni se me cilën postë dëshironi ta dërgoni (DHL, USPS, Fedex, etj)

Tani mund të porosisni lehtësisht gjithçka që dëshironi falë BuyToAmerica.com.

/BusinessMagAl

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0