BitPay dhe katër start-upe të tjera bëhen pjesë e programit të akselerimit SAP.iO - Business Magazine Albania

BitPay dhe katër start-upe të tjera bëhen pjesë e programit të akselerimit SAP.iO

SAP.iO Foundry New York ka lançuar programin e tij të fundit për start-upet të fokusuar në Web3 në të ardhmen e punës me SAP SuccessFactors. Pesë start-upe janë përzgjedhur nga një juri e përbërë nga ekspertë, partnerë, klientë dhe investitorët e kapitaleve për t’iu bashkuar programit.

SAP.iO bashkon novatorë nga çdo rajon, industri dhe linjë biznesi për të transformuar mënyrën se si drejtohen bizneset. Që nga viti 2017, SAP.iO ka ndihmuar mbi 450 sipërmarrje të jashtme dhe sipërmarrje të brendshme të përshpejtojnë rritjen e tyre duke u mundësuar mijëra klientëve të SAP të kenë akses në inovacion.

Lexo edhe: Nis edicioni i gjashtë i Elevator Lab, program partneriteti me Raiffeisen Bank International

Start-upet e përzgjedhura për programin përqendrohen në teknologjitë në zhvillim, duke përfshirë blockchain, tokenat dixhitalë (NFT), asetet dixhitale (kripto, kuletat, identitetin), inteligjencën artificiale (AI) dhe metaverse (realiteti i shtuar dhe virtual). Gjatë 12 javëve të ardhshme, ata do të kenë akses në mentorim të kuruar nga drejtuesit e SAP, ekspozim ndaj teknologjisë SAP® dhe ndërfaqeve të programimit të aplikacioneve (API) dhe mundësi për të bashkëpunuar me klientët SAP në mbarë botën.

Start-upet e mëposhtme po marrin pjesë në programin SAP.iO Foundry New York Vjeshtë 2022:

  1. Beem mundëson komunikimin duke përdorur njerëz të vërtetë në realitetin e shtuar(Metaverse), duke i lejuar përdoruesit të komunikojnë në mënyrën më të besueshme dhe gjithëpërfshirëse të mundshme.
  2. BitPay ndërton mjete të nivelit të ndërmarrjes për të dërguar dhe marrë pagesa në kriptovaluta, duke u mundësuar punonjësve të marrin një pjesë të pagesës së tyre në kripto.
  3. Gmetri është një pako veglash metaverse e bazuar në shfletues pa kod, që ofron infrastrukturën e plotë të ueb 3.0 për të krijuar, publikuar dhe gjurmuar metaverset tuaja.
  4. Talespin po ndërton një platformë të të mësuarit kompjuterik hapësinor për të fuqizuar zhvillimin e talenteve dhe lëvizshmërinë e aftësive për të ardhmen e punës.
  5. Veremark kryen kontrolle më të shpejta dhe më të buta të sfondit me të dhëna të sigurta dhe të ripërdorshme përmes kredencialeve të verifikuara të bazuara në blockchain./ SAP.iO

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0