Bie çmimi i Bitcoin pas problemeve që pësoi Coinbase » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 27/06/2019

Bie çmimi i Bitcoin pas problemeve që pësoi Coinbase

Share
nga Anerola Torollari
Qer 27, 2019
Studied at Faculty of Science, Content Editor Biznesi at Business Magazine
lexo me teper >

Çmimi i Bitcoin (BTC) ra me 1.400 dollarë brenda disa minutave pas një problemi në platformën tregtare të kriptomonedhave Coinbase në Shtetet e Bashkuara.

Coinbase së pari raportoi se po hetonte një çështje në të cilën API dhe faqja e saj nuk funksiononin siç duhet në orën 1:47 të mëngjesit.

Lexoni: Coinbase po lançon një kartë debiti bitcoin në Europë

Sipas tabelës së përditshme të çmimit bitcoin në Coin360, çmimi i bitcoin dhe i tregut në përgjithësoi filloi të binte rreth orës 1:25, pak minuta përpara njoftimit të parë të Coinbase.

Nga ora 2:13 paradite Coinbase raportoi se kishte identifikuar problemin dhe po implementonte rregullimin. Nga ora 2:38 paradite problemi u raportua se po zgjidhej. Një korrespondent i Cointelegraph me një llogari Coinbase kontrolloi për të konfirmuar se site ishte funksional.

Problemi vjen pasi bitcoin arriti të tejkalonte dy shifrat e çmimeve prej 12,000$ dhe 13,000$  në vetëm një orë.

Bitcoin duket se është duke u rimëkëmbur paksa nga zhytja, sipas të dhënave nga CoinMarketCap. Bitcoin aktualisht është duke tregtuar në 11,839$.

Lexoni: Bitcoin tejkalon 8,000 dollarë. A po kthehen kohët e arta të vitit 2017?

burimi: cointelegraph