Bie çmimi i Bitcoin pas problemeve që pësoi Coinbase - Business Magazine Albania

Bie çmimi i Bitcoin pas problemeve që pësoi Coinbase


Çmimi i Bitcoin (BTC) ra me 1.400 dollarë brenda disa minutave pas një problemi në platformën tregtare të kriptomonedhave Coinbase në Shtetet e Bashkuara.

Coinbase së pari raportoi se po hetonte një çështje në të cilën API dhe faqja e saj nuk funksiononin siç duhet në orën 1:47 të mëngjesit.

Lexoni: Coinbase po lançon një kartë debiti bitcoin në Europë

Sipas tabelës së përditshme të çmimit bitcoin në Coin360, çmimi i bitcoin dhe i tregut në përgjithësoi filloi të binte rreth orës 1:25, pak minuta përpara njoftimit të parë të Coinbase.

Nga ora 2:13 paradite Coinbase raportoi se kishte identifikuar problemin dhe po implementonte rregullimin. Nga ora 2:38 paradite problemi u raportua se po zgjidhej. Një korrespondent i Cointelegraph me një llogari Coinbase kontrolloi për të konfirmuar se site ishte funksional.

Problemi vjen pasi bitcoin arriti të tejkalonte dy shifrat e çmimeve prej 12,000$ dhe 13,000$  në vetëm një orë.

Bitcoin duket se është duke u rimëkëmbur paksa nga zhytja, sipas të dhënave nga CoinMarketCap. Bitcoin aktualisht është duke tregtuar në 11,839$.

Lexoni: Bitcoin tejkalon 8,000 dollarë. A po kthehen kohët e arta të vitit 2017?

burimi: cointelegraph

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0