Bëhuni pjesë e eventit virtual Startups Talks-Western Balkan Series - Business Magazine Albania

Bëhuni pjesë e eventit virtual Startups Talks-Western Balkan Series

Startup Macedonia është një platformë ekosistemi të Startup-eve, që mbështet rritjen e organizatave Startup dhe Startup Support në Maqedoninë e Veriut dhe Ballkanin Perëndimor. Së fundmi, Startup Macedonia, ka zgjeruar partneritetin e saj me Oracle duke u bërë një Partner me Vlerë i Produkteve të Oracle, që mbulon Greqinë, Qipron, Maltën, Shqipërinë, Kosovën dhe  Republikën e Maqedonisë. “Ne jemi të lumtur, që po zgjerojmë më tej partneritetin tonë me Oracle dhe jemi shumë të sigurt se ky bashkëpunim do të përshpejtojë rritjen e biznesit për të dyja kompanitë. Gama e produkteve Oracle, do të na mundësojë që të kujdesemi për nevojat e partnerëve tanë dhe për të rritur shtrirjen tonë të tregut “, thotë Dejan Aleksov, themelues i Startup Macedonia.

Në kuadër të situatës botërore të krijuar si pasojë e Covid 19, Startups Talks- Western Balkan Series do të zhvillohet virtualisht, sepse çdo pengesë mund të kthehet në mundësi. Përmes këtij formati të ri, synon të mësojë pjesëmarrësit rreth kompanisë Oracle dhe mënyrës sesi vepron dhe drejton kjo kompani. Në këtë aktivitet mund të jeni pjesëmarrës në diskutimet me mentorët dhe drejtuesit e Oracle dhe kompanive më të suksesshëm në këtë drejtim.

Klikoni këtu për të konfirmuar pjesëmarrjen tuaj

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0