Bashkëpunimi i Aston Martin dhe Girard-Perregaux rezultoi në krijimin e orës së re luksoze - Business Magazine Albania

Bashkëpunimi i Aston Martin dhe Girard-Perregaux rezultoi në krijimin e orës së re luksoze

Aston Martin

Aston Martin dhe Girard-Perregaux kanë prezantuar orën e tyre të parë në botë që nga njoftimi i partneritetit të tyre në shkurt. Tourbillon with Three Flying Bridges﹘Aston Martin Edition është një bashkëpunim krejtësisht i natyrshëm në një botë që është çmendur me partneritetet e markave që shpesh nuk kanë aspak kuptim.

Për ata që duan të vendosin duart e tyre në një nga këto orë të bukura, kemi një lajm të keq. Duke iu përmbajtur mentalitetit të cilësisë së dy markave mbi sasinë, vetëm 18 nga këto orë do të prodhohen dhe nëse arrini të futeni në një pozicion për të blerë një, ato nuk do të jenë të lira. Duke ardhur me 146,000 franga ose $162,200, ora nuk është aq e lirë se sa të blini aktualisht një Aston Martin.

Kjo merr firmën e Girard-Perregaux Flying Bridges, që daton që nga orët e xhepit të tyre të shekullit të 19-të, dhe e bashkon atë me gjuhën e dizajnit të Aston Martin.

Rezultati është një orë e fshehtë e zbukuruar në të zezë me tre urat në të gjithë fytyrën e saj të dizajnuara për t’iu ngjajtur spikave në rimat e Aston Martin, dhe e mbështjellë me xham safiri përpara dhe mbrapa.

Ora është një master klasë në bashkëpunim. Kur partneriteti u njoftua për herë të parë, kishte një kuptim të jashtëzakonshëm. Siç tha Patrick Pruniaux, CEO i Girard-Perregaux brenda një deklarate brenda natës, “rrallë ne punojmë me të tjerët për të riinterpretuar Tre Urat, megjithatë, me këtë rast, ne kemi bërë një përjashtim, duke pasur parasysh aftësitë e Aston Martin për dizajn”.

Kjo nuk do të na ndalojë të vështrojmë këtë pjesë të bukurisë së dizajnit dhe të presim me padurim orën tjetër midis dy markave të famshme që do të lëshohet.

theceomagazine

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0