Balanca jetë-punë po bëhet normaliteti i ri - Business Magazine Albania

Balanca jetë-punë po bëhet normaliteti i ri

normaliteti i ri

Nuk është sekret që pandemia ka ndryshuar mënyrën se si ne punojmë. Miliona kompani u larguan për muaj të tërë dhe shumë planifikojnë të qëndrojnë në distancë për të ardhmen e parashikueshme. Por ka një ndryshim më të thellë që shumë kompani nuk arrijnë ta vënë re dhe do të ketë implikime afatgjata.

Në gusht të vitit 2021, 4.3 milionë amerikanë lanë punën e tyre, sipas një raporti të Byrosë së Punës dhe Statistikave. Ka disa arsye për këtë zhvendosje, shumë prindër kanë luftuar më parë për të gjetur një kujdes të besueshëm për fëmijët. Punëtorët e kuptuan se vlerësojnë fleksibilitetin e punës në distancë dhe preferuan të linin punën sesa të ktheheshin në zyrë, ndërsa të tjerët u ritrajnuan dhe lanë punën e tyre në shitje me pakicë, restorante dhe sektorë të tjerë të mikpritjes për punë zyrash më të sigurta, më të paguara ose më të rehatshme.

Megjithatë, unë besoj se arsyeja e vërtetë që punonjësit po largohen nga puna është shumë më e thjeshtë.

Pandemia ndryshoi atë që puna do të thotë për ne

Punonjësit nuk janë më të gatshëm të punojnë dy ose tre punë ose të punojnë më shumë se 60 orë për një kompani që e dinë se nuk kujdeset për ta. Pse? Sepse ata e kanë kuptuar se nuk duhet dhe preferojnë t’ia dalin me më pak sesa të punojnë deri në burnout.

Ajo që duam nga një punë, ku punojmë dhe mënyra se si ndërveprojmë me kolegët po kalon në një transformim masiv, me punonjësit që kënaqen duke kaluar në tregun e punëtorëve dhe duke lënë punë toksike me pagë të ulët. Lëvizja “gënjeshtra e sheshtë” inkurajon punëtorët e rinj në Kinë që të bëjnë aq sa duhet për t’ia dalë mbanë, por jo të punojnë vetë deri në vdekje, dhe lëvizja r/anitwork po fuqizon në mënyrë të ngjashme punonjësit amerikanë.

Lexoni: Pse Jeff Bezos nuk beson në balancën punë-jetë?

Dorëheqja e madhe ka implikime të rëndësishme për bizneset e të gjitha madhësive dhe industrive. Kur punëdhënësit nuk janë të gatshëm t’u ofrojnë punëtorëve fleksibilitetin e punës në distancë ose pagën që meritojnë, ata punëtorë mund dhe do të shkojnë diku tjetër.

Puna në distancë nuk është armiku

Disa udhëheqës po tërhiqen, duke këmbëngulur se puna në distancë po vret kulturën e kompanisë. Në fakt kjo nuk është e vërtetë. Remote kërkon të jesh më i qëllimshëm, por përfitimet i tejkalojnë sfidat.

Është gjithashtu e rëndësishme të pranohet se kompanitë plotësisht remote nuk duhet të ndahen 100% të kohës. Ekziston një rast i mirë përdorimi për ekipet remote që herë pas here mblidhen për t’u lidhur në rrjet dhe për të kryer bisedat e vështira shpesh të nevojshme.

Kolegët nuk janë familje dhe nuk duhet të jenë

Në përgjigje të kësaj ideje se puna në distancë shkakton izolim, mendoj se është koha për të shtyrë përsëri narrativën se kolegët tanë janë familjarë. Në fund të fundit, një punë është një punë. Puna nuk mund dhe nuk duhet të plotësojë të gjitha nevojat tona sociale dhe emocionale.

Ky brez kompanish duhet të kuptojë se lejimi i anëtarëve të tyre të skuadrës që të kenë më shumë fleksibilitet dhe një ekuilibër jetë-punë, është prioriteti i ri. Me më shumë kohë për familjen, miqtë dhe hobi të jashtëm, punëtorët janë më të lumtur në jetën e tyre, dhe kështu më të lumtur dhe më produktivë gjatë kryerjes së detyrave të tyre të punës.

Puna në distancë po ndryshon vendin dhe mënyrën se si punojmë, por gjithashtu po ndryshon marrëdhënien tonë me punën, dhe kjo është një gjë e mirë.

/entrepreneur

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0