Atletet e reja “Converse” kushtojnë më shumë sepse… janë pis

Nëse keni pasur ndonjëherë një palë “Converse”, me siguri e dini se ato duken më mirë kur janë veshur pak. Por “Converse” i ka kaluar pritshmëritë pasi po shet atlete që janë bërë të duken të pista dhe ato kushtojnë jo pak por 70 paundë.

Në ngjyrat gri ose blu të hapur, ato duken sikur janë  me baltë dhe sikur i keni veshur me vite por kjo nuk e përjashton faktin se janë një material shumë i mirë dhe në të vërtetë janë të reja.

Ky model i ri kushton 18 paundë më shumë sesa këpucët klasike All Star me të njëjtat ngjyra. Këpucët dolën në treg muajin e kaluar, por u spikatën vetëm tani nga gazetarja Micha Frazer-Carroll.

”Pjesa më e keqe është se ato janë të ndotura dyfishi i sasisë që ju dëshironi që “Conversat” të jenë’,’ shkroi Micha në Twitter. Gjithashtu sipas saj, të paguash një çmim të tillë për to është deri diku qesharake pasi egziston mundësia të blesh një palë normale dhe ti lash njësoj si ato por problemi qëndron se “Converse” nuk e ka treguar se çfarë lëndësh ka përdorur dhe si ka arritur në atë produkt përfundimtar.

Nëse nuk keni durimin të vishni atletet deri në momentin që do duken pis, të blini converset e reja mund të jetë zgjidhja për ju por nëse dëshironi të njëjtën pamje tani pa harxhuar para thjesht gjeni diku një pellg me shumë baltë.

SI

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale