Armir Harris, sipërmarrësi shqiptar përzgjidhet ndër 50 Atlantasit më të bukur
Përditësuar së fundmi: 13/03/2018

Armir Harris, sipërmarrësi shqiptar përzgjidhet ndër 50 Atlantasit më të bukur

Share
nga Neada Muçaj
Mar 13, 2018

Revista e njohur amerikane Jezebel, në një artikull të përvitshëm përzgjedh “50 Atlantasit më të bukur”. Vitin e kaluar, pjesë e kësaj liste u bë dhe sipërmarrësi shqiptar Armir Harris, i cili ka emigruar nga Shqipëria që në moshë të vogël.

Revista Jezebel është një botim i që flet për jetën luksoze dhe përkrah stilin e sofistikuar të zonës së madhe të Atlantës.

Personazhet e përzgjedhur nga Jezebel, vijnë nga fusha të ndryshme. Ata nuk kthejnë vetëm koka në jetën sociale, por gjithashtu po transformojnë qytetin e Atlantës përmes një përzierje të përpjekjeve krijuese, biznesit dhe filantropisë.

Lexoni: Historia e emigrantit shqiptar që zotëron një nga sipërmarrjet më të suksesshme në Amerikë

Ja çfarë shkruhet për Armirin:

ARMIR HARRIS

CEO i Shofur; kryetar i Gogo Jets; dhe kryetar i charterup.com

Mosha: 30

Origjina: Vlorë, Shqipëri

Jeton në: Buckhead

Statusi: Në një marrdhënie

Me vetëm 800 dollarë në xhep, Harris një refugjat shqiptar, arriti të ndërtonte startup-in e tij të suksesshëm të transportit të bazuar në ATL, Shofur, dhe tani kompania po e zgjeron industrinë e udhëtimit me autobus me më shumë se 2500 autobusë që shërbejnë në më shumë se 100 qytete në mbarë vendin. (Fakt Interesant: Shofur renditet i 21 në listën e Inc 5000, 2017 e kompanive private me rritje më të shpejtë në Amerikë!). Kur ai udhëton, bukuroshin e Mesdheut do ta shihni në ujë, ose duke bërë surf, ose zhytje; por kur ai është në shtëpi në Atlanta, shpesh ju do ta gjeni atë duke pirë një gotë verë në Kyma, Umi dhe Barcelona Wine Bar.

Lexoni: Armir Harris: “Duhet të kesh disiplinë, të punosh shumë, të kesh vullnet dhe ambicie çdo ditë.”

/Jezebel


Evente

Rikthehet TË RINJTË FLASIN!

Korrik 31, 2019
2 PM – 5 PM