Aplikacioni i Ford, që ju lejon të gjeni dhe prenotoni parkim për makinën tuaj - Business Magazine Albania

Aplikacioni i Ford, që ju lejon të gjeni dhe prenotoni parkim për makinën tuaj


Ford ka ndërmarrë një hap tjetër duke u bërë një kompani më shumë e fokusuar drejt teknologjisë së makinave me shpalljen e aplikacionit të tij FordPass, i cili u lejon përdoruesve të gjejnë një vend parkimi, ta prenotojnë dhe të paguajnë për këtë shërbim nga telefonat e tyre.

Ju nuk keni nevojë të keni një automjet Ford për të përdorur shërbimin falas. Kompania ka partneritet me ParkPhiz dhe Parkopedia dhe ju ndihmon për të gjetur parkim në qytete dhe në aeroporte; ju mund të bisedoni me një FordGuide në telefon për të gjetur dhe për të rezervuar një vend, dhe madje edhe për të kërkuar që të keni kohën tuaj të parkimit nëse jeni me vonesë.

Techsot.Al bën me dije se ë partneritet me FlightCar, FordPass gjithashtu do t’ju lejojë të prenotoni makina kur të udhëtoni, nëse ju doni të bëni një udhëtim.

Në qoftë se ju keni një automjet Ford, aplikacioni ju lejon të bëni shumë më tepër, si për shembull të planifikoni një takim ose të kërkoni për të shqyrtuar detajet e llogarisë së financave të makinës me çmimin tuaj të preferuar.

Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.alBusiness Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0