Amazon jep shpërblime monetare dhe makina për 8 punonjës të vaksinuar - Business Magazine Albania

Amazon jep shpërblime monetare dhe makina për 8 punonjës të vaksinuar

shpërblime monetare

Në përpjekje për të inkurajuar vaksinimin e stafit kundër Covid-19, Amazon ka nisur llotarinë Max Your Vax. Tetë punonjësve u janë dhënë shpërblime deri më tani, përfshirë 100,000 dollarë ose një makinë të re.

Të hënën, kompania njoftoi në Instagram se katër punonjës të magazinave dhe një punonjës i Whole Foods u shpërblyen pasi siguruan prova të vaksinimit. Secili mori kartën me vlerë deri në 40,000 dollarë.

Javën e kaluar, dy punonjës të Amazon dhe një punonjës i Whole Foods morën 100,000 dollarë shpërblime, sipas një postimi tjetër.

Lexoni: Një punëdhënës si Amazon! Ofron të paguajë shkollimin e punonjësve dhe rrit pagat minimale

Nisma e llotarisë Max Your Vax u shpall muajin e kaluar. Punonjësit e vaksinuar të Amazon kanë mundësinë të fitojnë 100,000 dollarë ose 500,000 dollarë, një makinë të re ose një javë pushimi të paguar me një paketë pushimi prej 12,000 dollarësh.

Llotaria do të zgjasë deri më 21 tetor. Për t’u kualifikuar për të fituar, një punonjës duhet të punojë në një kompani Amazon në kohën e hyrjes dhe gjatë periudhës së llotarisë, të jetë plotësisht i vaksinuar dhe të ngarkojë provën e vaksinimit në një portal të kompanisë.

/cnbc

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0