AllWeb 2018 - Njihuni me 4 folësit e radhës - Business Magazine Albania

AllWeb 2018 – Njihuni me 4 folësit e radhës


Dan Ram, Nedim Sabic, Jah Ying Chung dhe Neil Cocker janë 4 folësit më të rinj të Konferencës së Parë të Marketingut Dixhital në Tiranë, AllWeb.

DAN RAM 

Vitet e fundit, Dan Ram ia ka dedikuar shumicën e kohës së tij, krijimit të startup-eve duke përfshirë Parkpnp, Treehouse dhe Delhi Christmas Festival dhe rritjes & menaxhimit të fondeve. Ai është një person që udhëton shpesh dhe ka vizituar rreth 30 shtete deri më tani. Dan ështësipërmarrës, investitor dhe këshilltar pranë qeverisë, ligjërues, trajner, artist, prezantues në radio dhe strateg. Ai mban një diplomë për Ekonomi nga Universiteti Yale dhe një MBA nga Trinity College dhe ka punuar për OKB, World Vision dhe KPMG.

NEDIM SABIC

Me më shumë se 15 vjet eksperiencë në fushën e marketingut dixhital, aktualisht Nedim punon si menaxher për marketingun dixhital pranë Crowdfox dhe ka në pronësi SEO.ba. Ai është i fokusuar në SEO (search engine optimization), por ka gjithashtu përvojë me reklamat në Facebook, Google Adwords dhe e-mail marketing. Ai ka punuar në projekte të ndryshme për kompani të mëdha gjermane.

Lexo: Oferta e AllWeb 2018 për studentët

JAH YING CHUNG

Jah është themeluese e Launchpilots, një platformë partneriteti online që lidh studentët ekselentë dhe markat për sponsorizime të ndryshme. Me një rrjet prej mbi 25,000 studentësh në 16 vende, Launchpilots ka krijuar mbi 100 fushata për marka si Adidas, L’Oreal dhe Airbnb duke i lidhur studentët në të gjithë Azinë, me vlerë 1.000.000 dollarë HK. Launchpilots u ble nga platforma Robin8, në vitin 2017.

Jah Ying nisi biznesin e saj të parë në moshën 10 vjeçare, duke shitur brejtës tek mësuesit e saj dhe anëtarët e komuniteteve online. Jah Ying ka punuar gjithashtu me Shkëmbimin Civil dhe Programin e Zhvillimit të Kombeve të Bashkuara, duke redaktuar dhe botuar raporte mbi çështjet e zhvillimit social dhe ekonomik në Hong Kong dhe Kinë.

NEIL COCKER

Neil Cocker është konsulent në industritë dixhitale/teknologjike dhe ka punuar me shumë organizata duke përfshirë Downing Street, Tech City, Qeverinë e Uellsit, Këshillin Cardiff etj. Ai është themelues dhe drejtues i Dizzyjam, një shërbim e-commerce dhe merchandising për industrinë e pavarur të muzikës.

Neil është gjithashtu bashkëthemelues i Cardiff Start, një rrjet startup-esh dixhitale dhe teknologjike dhe themelues i NOCCI, një rrjet global për personat kreativë apo sipërmarrës.

Lexo: Oferta e fundit nga AllWeb, përfitoni 50€ zbritje deri në datën 9 Tetor

AllWeb është Konferenca e parë e Marketingut Dixhital në Tiranë. Organizohet që nga viti 2012 në Shkup duke mirëpritur në skenën e saj folës profesionistë nga kompani që përfaqësojnë marka të mirënjohura ndërkombëtare. Ky është viti i tretë që AllWeb mirëpret në Tiranë folësit më të mirë nga e gjithë bota për të vënë në dukje mjedisin gjithnjë e në ndryshim të marketingut dixhital.

Për më tepër informacion kontaktoni me:

Gerti Boshnjaku, në +355 67 20 11 531 ose marketing@newmedia.al

Si edhe me Darko Bulldioski, në 070/ 30 70 40 ose në darko@newmedia.mk

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0