ALBtelecom fiton çmimin "Best Telco Cloud Partnership" mes emrave botërorë të telekomunikacionit - Business Magazine Albania

ALBtelecom fiton çmimin “Best Telco Cloud Partnership” mes emrave botërorë të telekomunikacionit


Eventi më i madh i përvitshëm i teknologjisë Cloud i njohur si “Telco Cloud Forum” u mbajt më 25 dhe 26 prill, në Londër. Në këtë event pasqyrohen të gjitha zhvillimet dhe risitë e ofruara nga kompanitë e telekomunikacionit në tregjet e tyre respektive përsa i përket implementimit dhe përditësimit të vazhdueshëm të teknologjisë Cloud.

ALBtelecomPjesëmarrës të përvitshëm të forumit janë kompanitë Telco më të rëndësishme sot në botë, që janë faktor në zhvillimin dhe rregullimin e tregjeve të telekomunikacionit në Europë e më gjerë.

Emra të mëdhenj si “Telefonica”, “Deutsche Telekom”, “Vodafone”, “Korea Telecom”, “Magyar Telecom”, etj. prezantuan të gjitha trendet dhe risitë e teknologjisë cloud, të implementuara nga ofruesit më të mëdhenj të kompanive të telekomunikacionit në tregjet e tyre.

Gjithashtu, si ndodh në të tilla eventet ndërkombëtare, panele të ndryshme teknicienësh dhe përfaqësuesish të lartë diskutuan e ofruan zgjidhje dhe ide rreth trendeve dhe pritshmërive të teknologjisë cloud për kohën në vazhdim.

ALBtelecom ishte pjesë e eventit, jo vetëm si një lider për vendin nga vjen, por edhe për të prezantuar zhvillimet më të reja Cloud që ai aktualisht ofron në tregun shqiptar, si edhe risitë që ai ka sjellë në këtë treg të vogël, por konkurrues. Forumi, ndër të tjera, ka në axhendën e tij pesë çmime të rëndësishme, të cilat ndahen në pesë kategori të veçanta, njëra prej të cilave është “Best Telco Cloud Partnership”.

ALBtelecom aplikoi në këtë kategori për zgjidhjet më të mira Cloud që ajo tashmë ofron në Shqipëri, aplikim ky që rezultoi fitues dhe e shpalli ALBtelecom-in të vetmen kompani fituese në rajon.

burimi: albtelecom

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0